Моцарт: день музики генія у Львівській філармонії

123
Share Button

27 січня виповнюється 260 років від дня народження Вольфґанґа Амадея Моцарта.
Він – композитор-загадка в усіх сенсах: буттєвому і творчому. За неповних 37 років митець написав стільки творів, на механічне переписування котрих, за сучасними комп’ютерними підрахунками, необхідно було би витратити 36 років. Після його відходу у вічність залишилося безліч портретів, але серед них немає хоча б двох подібних між собою зображень. Дитинство композитора, зовні схоже на казку, минуло у нескінченних концертних мандрах по усій Європі, юність і молодість – у постійній боротьбі за місце в професії і визнанні світом його унікальності.
Смерті не планує ніхто. Не чекав її й він. Але смерть прийшла до нього в самому розквіті творчих сил, залишивши нам безліч версій причини його відходу у вічність – від звичайних фізіологічних до кримінальних, із політичним підтекстом. Дитина-вундеркінд, раб свого таланту, геній, музику якого кожна наступна епоха розуміє краще, ніж попередня. Або – просто Моцарт.
27 січня у стінах Львівської обласної філармонії звучатиме його музика. «День Моцарта» включає два заходи, спрямованих на різну за віком аудиторію. Удень, о 14:30 відбудеться імпреза «Маленький Моцарт», для учнів середніх і старших класів. У цій музичній міні-виставі візьмуть участь співаки Ніна Карпінеь (сопрано), Віталіна Голубнича (сопрано), Ірина Грех (мецо-сопрано), Станіслав Гоян (баритон), Оксана Савіцька (бандура) і концертмейстер Олена Мацелюх. Режисери-постановники –Ірина Павлюк і Любов Фітьо, автор ідеї – Ніна Карпівець.
Увечері, о 19-й годині заплановано концерт під назвою «Gala Mozart». Приваблює програма вечора. До неї увійшли не усесвітньо відомі шлягери, а твори малознані в українському музичному просторі: фрагменти з опери «Заїде», Концерт для флейти ре мажор і Перша симфонія. Виняток становитимуть хіба, що заявлені у програми фрагменти з останнього сценічного шедевру митця – опери «Чарівна флейта». У концерті візьмуть участь: Тетяна Журавель (сопрано), Наталія Кожушко (флейта) і камерний оркестр Collegium Musicum під орудою Івана Остаповича.
Тож, приходьте.

За інформацією прес-релізу.

Share Button