Моцарт, Моцарт і… ще один Моцарт

66
Share Button

До 260-річчя від дня народження Вольфганга Амадея Моцарта Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» на чолі з Сергієм Бурко презентує програму «Три Моцарти». У концерті, що відбудеться 7 лютого у Львівській філармонії, звучатимуть опуси усіх композиторів із цим прізвищем: батька, сина й онука.

Примхлива Фортуна подарувала кожному з чоловіків родини Моцартів різну творчу долю. Батько, Леопольд, цікавий та перспективний композитор, поклав своє мистецьке обдаровання на олтар слави свого сина, залишившись в історії музики його авторитарним вчителем і деспотичним імпресаріо.

Онук, Франц Ксавер, зі своїх 53-х років 30 прожив в австрійській провінції – Львові. Тут, на околицях могутньої імперії він виявив багатогранність своєї натури: був віртуозним піаністом, педагогом, диригентом, організатором музичного життя Галичини, зокрема, саме з його іменем пов’язане відкриття у Львові консерваторії. Мав Франц Ксавер і хист до компонування, залишив по собі два фортепіанних концерти, кілька кантат, багато інструментальних творів. Однак, як митець він не зміг досягти успіху свого батька, напевно, перш за все, через те, що жив і творив на зламі епох – класичної та романтичної музики.

Отож уся композиторська слава дісталася сину – Вольфгангу Амадею. Однак, на думку, «Віртуозів Львова» такий стан речей не можна вважати справедливим. Кожен із трьох Моцартів по-своєму цікавий і унікальний. У цьому матимуть нагоду переконатись і слухачі концерту «Три Моцарти».

У програмі вечора звучатимуть Симфонія Фа мажор KV 75 Леопольда Моцарта, Рондо Ре мажор і Сернада-нотюрна Вольфганга Амадея Моцарта і 6 романсів на слова європейських поетів-романтиків Франца Ксавера Моцарта. На завершення програми пролунає гумористичне попурі Вольфганга Шродера знаменитої «Маленької нічної серенади» з темами Йозефа Гайдна, Людвіга ван Бетховена, Ференца Ліста, Петра Чайковського.

Творчість родини Моцартів львів’янам та гостям міста представлять Маріанна Лаба (сопрано), Оксана Потапова (скрипка), Володимир Дуда, Роман Сокрута, Володимир Бойчук, Тарас Яцишин та Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» на чолі з Сергієм Бурко.

Не пропустіть! Вперше у Львові звучатимуть твори усіх трьох Моцартів в одній програмі. Початок концерту о 18:00.

За інформацією прес-релізу.

Share Button