aleksiychuk-kot

Завтра, у п’ятницю, о 15.45 відбудеться нетиповий концерт – не в заповненому слухачами залі, не на сцені з концертним роялем, а в квартирі звичайної київської багатоповерхівки, на домашньому піаніно

Відомі музиканти, професори Національної музичної академії України імені Петра Чайковського, народний артист України Юрій Кот і заслужена діячка мистецтв України Ірина Алексійчук даруватимуть своє мистецтво в онлайн-режимі медичним працівникам. Уже вдруге Ірина та Юрій візьмуть участь в інноваційному проєкті Всеукраїнських громадських організацій «Асоціація превентивної й антиейджинг медицини» та «Українська рада медичної освіти».

Упродовж останніх п’яти років згадані інституції проводили практичні тренінги «Мистецтво Лікування» для лікарів усієї України, внаслідок чого понад 15 000 медичних працівників різних спеціальностей підвищили професійний рівень. Готувалися провести черговий тренінг-навчання. Але реалії життя різко змінились: у світ і в нашу країну прийшла велика біда під назвою коронавірус COVID-2019.

Довелося мислити креативно та діяти швидко. Буквально з першого ж «карантинного» дня організатори замінили звичний аудиторний простір на «ноу-хау» формат. Можливо, вперше в освітній практиці медиків вони створили тренінг-програму навчання у системі онлайн у режимі реального часу. Попри всі очікування, ефект перевищив сподівання: біля моніторів одночасно зібралось близько трьох тисяч лікарів!

Фахові тренінги організатори вирішили доповнити мистецтвом і запропонували долучитися до проєкту музикантам, які завершували б навчання красою та емоціями музики. Адже ще в античну епоху філософи вбачали у музиці дар зцілення й очищення, здатність «зміцнювати людську волю і прагнення до дії» (Арістотель «Політика»).

Ініціативу лікарів підхопила НМАУ імені Петра Чайковського, а також газета «День», яка висвітлює цей новаторський проєкт. Український інтернет-журнал «Музика» (mus.art.со.ua) теж вирішив долучитися до креативного медично-музичного заходу. Віднині підвищення медичної освіти відбуватиметься в онлайн-форматі щотижня і щоразу завершуватиметься онлайн-концертом.

Мистецтво чудових музикантів Юрія Кота й Ірини Алексійчук знане як в Україні, так і в багатьох країнах світу. Досвідчені й титуловані педагоги, лауреати численних всеукраїнських і міжнародних виконавських конкурсів, Ірина та Юрій виступають як із сольними програмами, так і у фортепіанному, до того ж, сімейному дуеті.

Ірина Алексійчук є також відомою композиторкою, лауреатом низки престижних композиторських премій, серед яких – імені Левка Ревуцького, Артемія Веделя, Миколи Лисенка. Основну, музичну професію Ірина поєднує з активною волонтерською діяльністю, за яку має Волонтерську премію «Євромайдан SOS» і численні грамоти-подяки від різних військових підрозділів. За поданням військової медичної служби «Госпітальєри» та 58-ї мотопіхотної бригади її нагороджено двома медалями «За гідність та патріотизм».

Тож не дивно, що саме Ірина Алексійчук і Юрій Кот першими відгукнулися на пропозицію медиків. Сподіваємося, що їхній другий концерт, як і перший, викличе велике зацікавлення та матиме успіх.

Отже, 10 квітня о 15.45, по завершенню всеукраїнського онлайн-тренінгу для лікарів, десятки тисяч працівників медицини України зможуть послухати чудову програму.
У домашньому концерті № 2 для медиків прозвучать чотири мазурки та Фантазія-експромт Фридерика Шопена у виконанні Юрія Кота. До сольного виступу піаніста приєднається Ірина Алексійчук. Фортепіанний дует виконає популярні «Половецькі танці» Олександра Бородіна з опери «Князь Ігор» і Варіації на теми Вольфганга Амадея Моцарта сучасного українського композитора Вадима Журавицького.

Тож співтворчість музикантів і медиків, яку можна назвати також «Ноти і… маски», стане ще одним інструментом для подолання небезпечної загрози під назвою «коронавірус COVID-19».

Леся ОЛІЙНИК