Анатолій Горчинський. Незгасний цвіт мелодій

109
Share Button

22 липня співакові, композитору, режисеру Анатолію Горчинському виповнилося б 90 років. Із цієї нагоди у Київському будинку вчителя відбувся вечір пам’яті маестро.

Ще під час навчання у Київському музичному училищі імені Рейнгольда Глієра, а згодом на режисерському факультеті Київського інституту театрального мистецтва імені Івана Карпенка-Карого, Анатолій уже був автором популярних пісень «Солов’їний спів», «Київ вечірній», «Чужая милая».

Театр і музика переплелися у його житті. Понад тридцять років Анатолій Горчинський працював режисером у театрах Львова, Хмельницького, Рівного, Луцька, Пензи, Кишинева, Тернополя. Не всі знають, що чимало його пісень, які згодом стали шлягерами, були створені саме до театральних вистав, зокрема і відома «Червона троянда» (сл. Леоніда Татаренка), написана для спектаклю «І один у полі воїн».

Але було й інакше. Іноді до творчості спонукали життєві трагедії. «Пісню не забути, що цвіте від рути» (сл. Йосипа Виштика) народилася після загибелі Володимира Івасюка, а славнозвісна «Росте черешня в мами на городі» постала як присвята матері.

Нині творчість Анатолія Горчинського знають в усьому світі. В Австралії вийшла збірка його пісень на вірші Володимира Вихруща, у Канаді видано платівку «Червона троянда». 1998-го було опубліковано збірник пісень Горчинського і в Україні. Незабутнім став ювілейний концерт-бенефіс Анатолія Аркадійовича, присвячений його 80-річчю, що відбувся у 2004-го в Національному палаці “Україна”.

Після смерті митця у міському парку Тернополя було відкрито зірку його імені, видано книгу спогадів «Люблю і все». А цьогоріч із нагоди 90-ліття Анатолія Горчинського, за словами його вдови Олени Горчинської, буде видано компакт-диск і новий збірник його пісень.

Автор: Ніна БАЙ

Share Button