Nezlamnii

16 грудня у Львівські національній опері відбулася імпреза «Незламній Україні присвячується» за участю канадійської диригентки українського походження  Кері-Лінн Вілсон і музикантів театру. Захід відвідали Перша леді України Олена Зеленська, члени уряду, голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Виявом солідарності та підтримки України, української культури стала присутність на концерті генерального директора Метрополітен-опери Пітера Гелба.

Зазначена імпреза стала вже другою акцією за участю Кері-Лінн Вілсон. У лютому цього року вона диригувала концерт-присвяту першій річниці повномасштабного вторгнення – «Пам’яті нескорених», в рамках якого прозвучав Реквієм Джузеппе Верді та «Буча. Lacrimosa» Вікторії Польової.

До програми грудневого вечора увійшли Дев’ята симфонія Людвіга ван Бетховена та симфонічна композиція «Nova. Присвята мужності України» сучасної композиторки Вікторії Польової. Диригентка підготувала особливий подарунок глядачам: фінал Девʼятої симфонії Бетховена прозвучав українською мовою.

Напередодні концерту диригентка зазначала наступне: «Для мене велика честь, що я знову тут, в Україні, і диригуватиму Дев’яту симфонію українською. Ця симфонія є беззаперечним шедевром, який завжди резонує з авдиторією, адже має  надзвичайну силу та красу, і дає нам надію на світле майбутнє. Вона наповнить слухачів енергією та натхненням для продовження боротьби. У творі Вікторії Польової мені імпонує сила та виразність музики, яка з одного боку реалістично втілює події, що відбуваються в Україні, з іншого ж символізує нашу жагу до перемоги».

Свою кар’єру Кері-Лінн Вілсон розпочала понад двадцять років тому. Вона виступала у численних оперних театрах, серед яких Королівський оперний театр, Баварська державна опера та Метрополітен-опера, а також з оркестрами, зокрема із Лос-Анджелеським філармонічним оркестром і Симфонічним оркестром Баварського радіо.

Саме під її орудою влітку 2022-го відбувся світовий тур «Ukrainian Freedom Orchestra», під час якого українські музиканти виступили у найбільших містах Європи та Америки.

Улітку цього року під патронатом Першої леді України Олени Зеленської відбувся другий тур колективу Європою.

Концерт «Незламній Україні присвячується» став одним із тих спільних мистецьких проєктів, що утверджують роль української культури у світовому контексті, формують імідж країни, поглиблюють відчуття національної приналежності та є чинником подолання ворожої російської культурної експансії.

За матеріалами пост-релізу

Фото: зі сторінки Львівської національної опери у фб