Оркестр «Філармонія» та Ольга Шадріна у «Сіверських музичних вечорах»

46

«Масонська траурна музика» і Концерт для фортепіано з оркестром № 20 ре мінор Вольфганга Амадея Моцарта, а також знаменита Симфонія № 3 мі-бемоль мажор «Героїчна» Людвіга ван Бетховена прозвучали у другий день відновленого XX Міжнародного фестивалю класичної музики «Сіверські музичні вечори» 25 березня

Твори геніїв музичного мистецтва представили глядачам Академічний симфонічний оркестр «Філармонія» обласного філармонійного центру на чолі із заслуженим діячем мистецтв України, багаторічним натхненником фестивалю Миколою Сукачем і солістка колективу піаністка Ольга Шадріна.

«Масонська траурна музика» – відомий твір Моцарта, який яскраво презентує світоглядні позиції композитора. Цю мінікантату було створено в 1785 році на смерть гросмейстерів віденської масонської ложі герцога Георга Августа Мекленбурга-Стрелицького та графа Франца Естерхазі фон Галанта. Вольфганг Амадей Моцарт і сам належав до таємного братства. Музикознавці справедливо називають «Maurerische Trauermusik», в якій Моцарт реалізував головну ідею «вільних каменярів» – смерть є початком нового життя, – однією з найбільш хвилюючих сторінок у творчості автора. Музиканти оркестру присвятили виконання твору загиблим під час пандемії COVID-19.

Концерт для фортепіано з оркестром № 20 Моцарта вважається одним із найромантичніших і найпристрастніших творів композитора, в якому драматичні теми поєднуються з ніжними, схвильованими, гармонійними. Цей опус Моцарта дуже любив Бетховен, навіть написав до нього власну каденцію.

Бурхливі оплески викликало виконання «Героїчної» симфонії № 3 Бетховена – твору, що вважається епохальним в історії музики. «Я думаю, що цю симфонію можна назвати реформаторською, – зазначає Микола Сукач, – тому що вона фактично проклала новий шлях для композитора». Автор присвятив симфонію Наполеону Бонапарту, котрий для музиканта був кумиром. Проте згодом, дізнавшись про рішення Наполеона прийняти імператорський титул, він відмінив присвяту. У першому виданні 1806 року симфонія фігурує вже під назвою «Героїчна» і присвячується покровителю композитора Францу Йозефу Максиміліану фон Лобковіцу.

Виконавці підкреслили характерні риси «Героїчної» симфонії Бетховена, сповненої яскравих контрастів: трагізму й життєствердження, енергії і драматизму.

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм