«Piziccato e Cantabile» для Арістіда Кавайє-Колю

33
Share Button

5 серпня у Львівській філармонії в рамках «Фестивалю концертів літньої пори» відбудеться імпреза під назвою «Piziccato e Cantabile». Нею музична громадськість міста вшановуватиме пам’ять французького органобудівника ХІХ століття Арістіда Кавайє-Колю.

Важко прогнозувати як розвивалася би органна музика ХХ століття і сучасності, якби не поява знаменитого симфонічного органу Арістіда Кавайє-Колю. Цей органних справ майстер загорівся бажанням створити інструмент такої конструкції, який би за потужністю і багатством тембрових барв міг би не просто дорівнятися, а й перевершити звучання цілого симфонічного оркестру. Зусилля Кавайє-Колю, як відомо, не були марними. Він створив не лише унікальний за силою художнього впливу музичний інструмент; його симфонічний орган став етапним явищем і за технічно-виконавськими показниками. Низка технічних нововведень – нове розташування регістрових клапанів, трансформація клавіатури для ніг, поява пневматичного «важіля Баркера» – покращили звучання інструмента і значно полегшили гру на ньому.

pizzicato-e-cantabile-1На органах конструкції Кавайє-Колю грали Сезар Франк і Каміль Сен-Санс. Розраховуючи на технічні і темброві можливості інструментів цього типу писали музику Ференц Ліст, Марсель Дюпре, Олів’є Мессіан та багато інших композиторів ХХ століття. Деякі з опусів цих авторів звучатимуть і у програмі концерту «Piziccato e Cantabile». Зокрема, меломанів може привабити виконання першої частини з симфонії Марселя Дюпре «Страсті Христові», або ж фрагментів із циклу Олів’є Мессіана «Прославлені тіла».

Усі композиції озвучуватиме львівська органістка Олена Мацелюх.

Початок концерту о 19:00.

За інформацією прес-релізу.

На фото: орган собору Нотр-Дам де Парі, перебудований у 1864–1867 роках Арістідом Кавайє-Коля.

Share Button