zastavkla

Усього на конкурс було прийнято 43 роботи від 42-х учасників: 18 творів у молодшій групі, 25 – у старшій.

Оцінювання проводило міжнародне журі у складі Алли Загайкевич (Київ, Україна), Олександра Щетинського (Харків, Україна), Еуґеніуша Кнапіка (Катовице, Польща), Олександра Ґрінберґа (Дюссельдорф, Німеччина).

22 роботи за результатами першого етапу оцінювання потрапили до другого туру: 9 творів у молодшій групі, 13 – у старшій. Автори робіт, які пройшли до другого етапу, отримають дипломи учасника конкурсу.

Лауреатами ж у молодшій групі стали: Артем ЛЮБЧЕНКО (2006 р.н., м. Київ) за твір «Зі збірки “Палімпсести”» на вірші Василя Стуса – І премія; Анна ТЕРЬОХІНА (2003 р.н., м. Київ) за твір «Вітражі й пейзажі» на вірші Богдана-Ігоря Антонича – ІІ премія; Олександра РОМАНОВА (2007 р.н., м. Одеса) за твір «Українське альфреско» на вірші Ліни Костенко – ІІІ премія.

У старшій групі перемогли: Адріан МОКАНУ (1989 р.н., м. Київ/Мадрид) за твір «Іфігенія в Тавриді» на вірші Лесі Українки – І премія; Віра ГРИНЬКО-ПОЛІЩУК (1991 р.н., м. Київ) за твір «Енгармонійне» на вірші Павла Тичини – ІІ премія; Максим ПОПЛІНСЬКИЙ (2000 р.н., м. Дніпро) за твір Contra spem spero на вірші Оксани Забужко та Юрія Іздрика – ІІІ премія.

Нагадаємо, що цей конкурс не має вступного внеску й відрізняється солідним призовим фондом: у молодшій групі за І премію переможець отримає €500, за другу – €300, за третю – €200.

У старшій групі: І премія – це €1000, ІІ премія – €750, ІІІ премія – €500.
Окрім того, твори лауреатів будуть виконані на концерті Call for Genius 13 квітня, що відбудеться у рамках Kharkiv Music Fest-2021 в органному залі Харківської філармонії.

Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА