Ummagma

Відомий британський музикант, лідер популярного шотландського музичного гурту Cocteau Twins і засновник культового британського лейблу Bella Union Records Робін Гатрі захопився творчістю українсько-канадського дуету Ummagma

Більше того, музикант вирішив зробити оригінальний ремікс на трек «Lama», який увійде в новий міні-альбом Ummagma «LCD».

Після того, як Гатрі почув композицію «Lama», він вирішив додати до неї власні гітарні партії і зробити пісню «ще більш атмосферною».

«У Шони чудовий тембр! Класно знову працювати з жінкою-вокалістом. Ummagma володіє великим потенціалом, тому мені було вдвічі приємніше працювати з ними», – сказав Гатрі.

Зазначимо, що цю пісню високо оцінили також у британській пресі, зокрема, у провідному музичному журналі Clash Music.
«“Lama” існує в альтернативному вимірі звукових текстур, які купають вас у ніжних хвилях, а потім відступають назад у звучний, сутінковий світ зникаючих парових треків звука і вокалу… Це звук, який Гатрі і його колеги з Cocteau Twins створювали й удосконалювали з 1980 років», – пише видання.

Окрім того, журнал The Wire Magazine включив композицію у список «треків цього місяця, які ви повинні почути» (компакт-диск «Wire Tapper» йде в комплекті з номером журналу).

Відзначимо, що новий реліз Ummagma, крім реміксу від Робіна Гатрі, включає в себе і спільну роботу з Діном Гарсією з легендарної групи Curve.

«Я виросла, слухаючи Cocteau Twins, Curve і подібні групи, а потім відкрила їх чоловікові – він дізнався про них пізно, бо народився в СРСР. Нам дуже приємно, що Робін Гатрі і Дін Гарсія внесли свою частку в кілька наших треків», – зазначила вокалістка Ummagma Шона Макларнон.

EP «LCD» вийде одночасно на двох лейблах – Somewherecold Records (США) і Label Obscura (Канада).

Нагадаємо, що Ummagma – це українсько-канадський дует Олександра Кретова з Кременця Тернопільської області й Шони Макларнон із Юкона. Після першої зустрічі в Москві, вони переїхали в Україну під час Помаранчевої революції і створили студію звукозапису в Кременці.

У 2013 році Ummagma виграла «Альтернативне Євробачення» на британській незалежній радіостанції Amazing Radio, представляючи Україну серед 23 країн.

Зараз творча сім’я живе неподалік Торонто.

За матеріалами прес-релізу