«Спляча красуня» у новому форматі

115
Share Button

Якщо зупинити на Хрещатику людей і спитати які балети їм відомі, стовідсотково можна почути три назви: «Лускунчик», «Лебедине озеро» та «Спляча красуня». Усі вони належать перу видатного композитора Петра Чайковського. До цих балетів протягом століття не раз зверталися найкращі балетмейстери світу. Існують як класичні, так і новітні версії цих опусів

Уже цієї середи (23 травня) український поціновувач мистецтва зможе відвідати всесвітньо відомий балетний шедевр – «Сплячу красуню» у постановці улюбленого маестро країни Раду Поклітару. Це – третій, фінальний акорд у балетній трилогії Чайковського, переосмисленій хореографом.

Чим же Раду дивуватиме нас цього разу, окрім неповторної модерної хореографії? По-перше, ця постановка об’єднала не лише українських, а й швейцарських митців, адже у створенні «Красуні» брала участь одна з кращих мисткинь Швейцарії – Маріанн Холленштайн, яка виступила художником-сценографом. По-друге, око глядача радуватиме палітра фантастичних костюмів і масок, які розробив Дмитро Курята. По-третє, саму сюжетну фабулу загорнуто в «італійську обгортку» літературного першоджерела Джамбаттісти Базіле.

Що ж із того вийшло? Давайте зануримось у це дійство разом 23 травня на сцені Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

ВеронікаЗІНЧЕНКО

Share Button