Світла музика Вікторії Польової

Українська хорова музика поповнилась шедевром – циклом «Світлі піснеспіви» Вікторії Польової

І це аж ніяк не перебільшення. Твір – справжній шедевр. Він очищає душу, залишається в пам’яті, спонукає слухати його ще і ще та дуже багато про що говорить.
Він нагадує про тисячолітню українську хорову традицію. Тихо, повільно, мелодійно – але ж як глибоко! Тут відлунюють і середньовічні розспіви «з ісоном», і барокові антифони, і класицистична пропорційність, і романтична кантилена, і сучасна сонорика. І все це подано тонко, лаконічно, досконало.

Вікторія Польова

Твір змушує слухача вслухатись у себе. Почути свою Душу. Подумати про Вічне. Він звертається до сакрального Слова, оповиває його енергіями мелосу і несе цей мелос людям: усім і кожному.

Ця музика – як ковток чистої джерельної води для спраглого. Такої музики дуже не вистачає у сучасному жорстокому, цинічному й спотвореному світі. Вона відкриває в людині – людське, благородне, красиве і досконале.

Зв’язуючи нас, сьогоднішніх, із духовним світом пращурів, ця музика зберігає ту невловиму, мерехтливу, ідеальну субстанцію, яка робить нас – нами. Саме слухаючи «Світлі піснеспіви» світ може відчути те, що не передається словом, не прочитується в економічних звітах, не може бути виміряне й зважене – Українську Душу. І в цьому – ще одна унікальна риса нового твору Вікторії Польової.

Найвищих похвал заслуговує Муніципальний камерний хор «Київ», його співаки-солісти та художній керівник і диригент Микола Гобдич, який досконало презентував цей прекрасний цикл. Нарешті, чи не вперше сучасна українська хорова музика сакрального змісту супроводжувалась ефектним світловим рядом, що також унікально.
Про цю музику неможливо говорити-писати. Її треба слухати. Сподіваюсь, «Світлі піснеспіви» звучатимуть у концертних залах України і світу, несучи людям Світло Добра.

Ганна ГАВРИЛЕЦЬ,
композитор, заслужений діяч мистецтв України,
лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка