Taráb andalusí: музика середньовічної Іспанії

25
Share Button

22 листопада у київському Будинку актора виступить єдиний в Україні професійний ансамбль, що виконує музику середньовічної мусульманської Іспанії на автентичних інструментах

Програма «Музика країни Аль-Андалус» є зібранням найкращих композицій із попередніх програм колективу та презентацією майбутньої «Музики країни Сефарад». Окрім колоритної музики та співу, учасники Taráb andalusí розкажуть про музичну культуру, інструменти, поезію та мови середньовічної Іспанії періоду мусульманства. Самі вони співають на декількох мовах і грають на екзотичних інструментах, чимало з яких, до речі, вплинули на формування сучасного європейського музичного інструментарію.tarab_instrumenty1 Аль-Андалус – так називалася велика країна, що охоплювала більшу частину Іспанії та Португалії, заснована у 711–720 роках племенами африканських берберів-мусульман із Сирії. У політичному та культурному центрі Аль-Андалус – Кордобі – знаходилася третя за величиною (після Мекки та Медіни) мечеть арабського світу, при дворах андалуської знаті розвивалися різноманітні науки та музична культура. Завдяки терпимості правителів Аль-Андалус у перші століття існування країни до релігій інших народів Іберійського (Піренейського) півострова – християн та євреїв – тут сформувалася унікальна культура, що поєднала Схід та Захід. Частку цієї культури і піднесуть учасники ансамблю Taráb andalusí. Саме слово «taráb» означає «спів», а також – другу назву струнного арабського музичного інструмента уд.

Початок концерту – о 19:00. Квитки – від 100 до 200 грн.

Перед концертом, о 18:30 організатори обіцяють влаштувати андалуське чаювання і попереджають, що воно не входить у вартість квитка.

Share Button