У Хмельницькому стартує Міжнародний конкурс віолончелістів «ProArt-2017»

95
Share Button

Цей форум продовжує традиції Всеукраїнського інструментального конкурсу «ProArt», який минулоріч пройшов у Хмельницькій обласній філармонії і має на меті виявлення та підтримку обдарованої молоді в галузі академічного музичного мистецтва, розвиток інструментального виконавства, популяризацію найкращих творів світової музичної класики та сучасності

Ініціатором цьогорічного конкурсу став відомий швейцарський віолончеліст, професор Вищої школи музики в Женеві та Вищої школи мистецтв у Берні Денис Северин. На форум запрошені гості з різних країн, що надало йому статусу міжнародного. У змаганні візьмуть участь юні інструменталісти в номінації «Віолончель».

Денис Северин

Із 11 до 14 травня Міжнародний конкурс віолончелістів «ProArt-2017» об’єднає талановиту молодь з України, Швейцарії, Франції, Німеччини, Китаю, Польщі, Румунії, Болгарії, Грузії, Казахстану. 40 учасників віком від 12 до 23 років продемонструють сольні програми, професійну майстерність і власні виконавські інтерпретації. Учасники старшої групи у третьому турі конкурсу матимуть унікальну можливість виступити з Академічним симфонічним оркестром Хмельницької обласної філармонії.

Конкурс відкриється святковим концертом за участю почесних членів журі – Рафаеля Піду (Франція), Дениса Северина (Швейцарія), Катажини Полонек (Польща), Шу I-Бінга (Китай), Артема Полуденного (Україна). Також членами журі є заслужений діяч мистецтв України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, голова Національної спілки композиторів України, професор Ігор Щербаков і заслужений діяч мистецтв України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, професор Юрій Ланюк.

Організаторами конкурсу є: Хмельницька обласна філармонія, Асоціація віолончелістів Франції, Асоціація «Мистецтво без кордонів» (м. Базель), проект «Благодійний фонд Анімато».

Партнерами проекту виступають: Управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації, дилер BMW «Баварія Захід Хмельницький», готелі «Арена», «ЛЮБЕ», «Либідь-Плаза», Благодійна організація «Фонд родини Кольгофер», Хмельницьке відділення творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України».

Інформаційні партнери заходу: «33-й» канал, телерадіокомпанія «Поділля-Центр», канал «Ексклюзив», радіо «ЕРА», газета «День», інформаційні інтернет портали «0382.ua», «МОЄ МІСТО», «Марічка-news», «Є», «Експеримент», «ВАХ!!!», «ВСІМ», інтернет-журнал «Музика».

На переможців конкурсу, окрім високої виконавської відзнаки – звання лауреата, очікують грошові премії у розмірі від 10 до 30 тисяч грн.

Організатори сподіваються, що відроджена конкурсна традиція отримає тривале життя на подільській землі, а її творчі сторінки стануть для молодих обдаровань яскравим і корисним досвідом на шляху до світового музичного Олімпу.

Вхід на конкурсні прослуховування і гала-концерт лауреатів вільний. Тож щиро запрошуємо на справжнє свято музики до Хмельницької обласної філармонії!

Наталія ТУРОВСЬКА

Share Button