Вікторія Польова та її сім садів Сімурга

75
Share Button

Протягом 2016 року у Домі освіти та культури «Майстер Клас» триватиме Фестиваль музики Вікторії Польової. Сім концертів проекту об’єднує ідея мандрів свідомості у пошуках єдності, утілена через образ міфічного птаха Сімурга.
Окрім широкого представлення творчості Вікторії Польової, фестиваль має на меті реалізацію ідеї синтезу мистецтв. Мовою музики та мовою перформенсу композиторка прагне передати філософські істини, пов’язані з колами людського життя, краси, природи світу тощо.
Кожна концертна програма фестивалю відтворює окреме уявлення авторки про розвиток світу. Сама Вікторія Польова так характеризує концепцію проекту: «Мені завжди хотілося, щоб концерт був зануренням у глибоке переживання, що змінює людину. Ще… аби моя музика звучала не окремими одиничними сплесками, а об’єднувалася у великі структури, цикли.
Образ Сімурга – птаха птаства – обрано не випадково. Сімург – це багатозначний символ, полі морф – істота, яка об’єднує в собі різні природи. Тому його часто зображують у вигляді лева з пташиною головою, з хвостом дракона, з жіночими грудьми. В інших культурах він має такі імена, як: Сенмурв, Сімаргл тощо.
Птах Сімург у давньоіранських міфах – крилата духовна сутність, священний птах-звір, який перебуває на гілках Дерева життя, спускається до людства задля допомоги, зцілення або пророцтв.
В авестійській традиції Сімургові належить особлива роль у будові всесвіту: коли він випурхує зі Світового древа, насіння життя від помахів його величезних крил розсипаються і падають разом із дощем, запліднюючи землю.
Фарід ад Дін Аттар у XIII столітті підносить його до символу або образу божественності. Це викладено в “Мантік аль Тайр” (“Бесіді птахів”): десь далеко мешкає цар птахів Сімург, занурює в центрі Китаю чудове перо; і птиці, які втомилися від розбрату й війни, вирішують відшукати перо Сімурга, аби віднайти мир у собі і довкола себе.
Спочатку деякі птахи виявляють легкодухість: соловей тішиться своєю любов’ю до троянди; папуга заворожений власною красою, заради якої він повинен жити у клітці; куріпка не може розлучитися зі своїми пагорбами, чапля – з болотами, а сова – з руїнами. Врешті-решт вони все ж збираються у сміливу подорож; долають сім долин чи морів; назва передостаннього з них “Запаморочення”, останнього – “Знищення”. Багато прочан дезертують, інші гинуть при перельоті. Тридцять із них, досягли, завдяки своїй праці, очищення, й нарешті знаходять гору Сімурга. Коли ж вони її побачили, то зрозуміли, що вони і є “Сімургом” і що “Сімург” – це кожен із птахів, і всі вони разом також “Сімург” (“Сімург” співзвучно з перським si morgh, що означає “тридцять птахів”).Sad
Сім садів-долин, які повинні перетнути птахи, пов’язані з сімома станами, які людина, згідно з вченням суфіїв, повинна подолати в собі задля пізнання справжньої природи Бога. Кінцівка поеми також пов’язана з суфійським ученням: Бог існує не у вигляді якоїсь зовнішньої субстанції або окремо від Всесвіту, а відбивається в сукупності всього існуючого.
Сім концертів фестивалю – це сім садів Сімурга.
1. «Сад земних насолод»
2. «Сад каменів»
3. «Сад голосів»
4. «Сад книг»
5. «Сад запаморочення»
6. «Сад печалі»
7. «Сад»
Я запрошую вас до мандрівки за пером Сімурга».

Перший концерт «Сад земних насолод» циклу відбудеться 5 березня.
У програмі вечора:
«Вбогість» (2012–2016) – версія для вокального ансамблю і камерного оркестру;
прем’єра «Parhelia» («Чотири сонця») (2014–2016) – для сопрано і камерного оркестру на вірші Arnold Spescha;
прем’єра «Lulling the Earth» («Заколисання Землі») (2016) – камерна симфонія для вокального ансамблю, струнного оркестру й етнічних ударних на вірші Aztlanquill.
У концерті беруть участь:
Національний ансамбль солістів «Київська Камерата» (диригент – Валерій Матюхін);
Вокальний ансамбль «Ніка» (диригент Оксана Нікітюк);
Олена Арбузова, сопрано.
Дизайнерське рішення від студії дизайну HARARUK.

Вартість квитка на концерт – 100 грн. Для пенсіонерів діє знижка 50 відсотків.
Бронювання квитків за тел.: 594-10-63.

За інформацією прес-релізу

Share Button