Вперше в Україні прозвучить легендарна «Червона скрипка» Страдіварі

165
Elizabeth Pitcairn playing with the Knickerbocker Chamber Orchestra, Winter Garden, World Financial Center, NY. Jan. 17, 2009
Share Button

Один із найвідоміших музичних інструментів – легендарна «Червона скрипка» роботи Антоніо Страдіварі вперше прозвучить в Україні 10 травня у Харкові

На сцені Палацу студентів Національного юридичного університету відома американська скрипачка Елізабет Піткерн зіграє із МАСО «Слобожанський» у концерті «Містична “Червона скрипка”». У програмі – Концерт для скрипки з оркестром Людвіга ван Бетховена та Симфонія № 4 Йоганнеса Брамса. Диригент – заслужений діяч мистецтв України Юрій Яковенко. Початок о 19 годині.

Для американської скрипальки концерт у Харкові стане першим в Україні.

Елізабет Піткерн почала навчатися грі на скрипці з 3-х років під керівництвом мами. Потім її вчителями були такі відомі музиканти, як Яша Бродський, Шмуель Ашкеназі й Роберт Ліпсетт. У 14 років вона вже грала в супроводі оркестру. А в 16 з Елізабет сталася подія, яка відіграла ключову роль у її житті. Юна скрипалька отримала в подарунок до Дня народження знамениту скрипку Страдіварі 1720 року, відому як «Червоний Мендельсон» або «Червона скрипка», котра, на думку фахівців, є однією з найкращих у великого майстра і справжнім акустичним дивом.

Інструмент їй купив дідусь на аукціоні Christie’s у Лондоні. «За збігом чи ні він відбувся у День Подяки, – згадує Елізабет, – і завжди цього дня я висловлюю вдячність за всі ті можливості, які у мене є». Відтоді Елізабет Піткерн вважає цю скрипку найбільш надихаючим наставником і другом у своєму житті. Вона є першим відомим музикантом, який приніс її у найвідоміші концертні зали світу. Разом із «Червоною скрипкою» Елізабет виступала на провідних сценах США – у Лінкольн-центрі, Карнегі-Холі, Концертному залі імені Уолта Діснея, а також на концертних майданчиках Італії, Франції, Німеччини, Великої Британії, Угорщини, Бразилії, Канади, Мексики, Австрії, Чехії та інших.

10/2006 Signing CD’s in Buck’s County, PA after a performance of the Beethoven Concerto.

Щиро вважаючи, що зустріч з інструментом не випадкова, Елізабет стверджує що її місія – поділитися чарівною красою звучання «Червоної скрипки» з людьми різного віку, професій і культур. Граючи на цьому унікальному інструменті, дивовижна історія якого стала основою сюжету оскароносного фільму «Червона скрипка», скрипалька говорить, що відчуває «ніби скрипка розповідає через музику свої історії».

Візит відомої мисткині в Україну відбудеться на запрошення музикантів – братів Олександра Дворніченка з України та Сергія Дворніченка, що живе в США. «Ідея запросити Елізабет в Україну виникла під час благодійного концерту “Класична феєрія” у грудні минулого року, – розповідає заступник директора МАСО “Слобожанський” Олександр Дворніченко. – Елізабет Піткерн відома в США не тільки як талановитий музикант, а і як меценат. Вона очолює фонд Red Violin, який надає стипендії музикантам-початківцям, а також є президентом і художнім керівником дитячого музичного табору Luzerne Music Center (LMC) в штаті Нью-Йорк, де здобувають музичну освіту обдаровані діти від 9 до 18 років». Тому, крім концерту, Елізабет, візьме участь у роботі дитячого благодійного конкурсу-фестивалю «Музична майстерня» як голова журі. Його переможець буде нагороджений безкоштовною 4-тижневою поїздкою в американський Luzerne Music Center вартістю $ 4 865.

«Оскільки Елізабет Піткерн активно допомагає молоді досягати творчих висот, дуже символічно, що її перший в Україні концерт відбудеться саме з “Молодіжним оркестром”», – вважає Олександр Дворніченко.

За матеріалами прес-релізу

Share Button