proekt-met

У листопаді Держмистецтв оголосило open call для сучасних українських композиторів на замовлення опери та для фахівців і менеджерів української оперної сфери щодо можливості проходження стажування в Метрополітен-опера

Ці можливості реалізуються на базі всесвітньо відомого нью-йоркського театру Метрополітен-опера, завдяки ініціативі Міністерства культури та інформаційної політики України, підтримці Першої леді України пані Олени Зеленської та за сприяння Державного агентства України з питань мистецтв і мистецької освіти.

Протягом визначених в оголошеннях термінів було отримано 72 заявки від українських композиторів на написання опери та 34 заявки від охочих пройти стажування в Метрополітен-опера. Така кількість охочих взяти участь і обох проєктах не може не тішити, оскільки підтверджує їхню потрібність та актуальність для українських митців.

Наразі всі отримані заявки передані Держмистецтв безпосередньо до Метрополітен-опера для вивчення й ознайомлення. Програмна рада нью-йоркського оперного театру визначатиме як чотирьох менеджерів української оперної сфери, які поїдуть на стажування, так і композитора, якому замовлять оперу. Жодні інші організації або колективи не мають впливу на вибір The Met.

У свою чергу з нетерпінням очікуємо на рішення Метрополітен-опера і щойно дізнаємось імена щасливців, одразу ж повідомимо про це на офіційних інформаційних каналах Держмистецтв.

Детальніше на сайті: https://arts.gov.ua/zayavky-metropoliten-opera/

Пресслужба Держмистецтв