На завершення фестивалю Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» вийде на сцену під керівництвом ще одного незмінного учасника «Контрастів» – диригента Вінсента Козловського (Польща). У програмі – твори польського та українських композиторів, серед них світова прем’єра!
6 жовтня о 18:00 у Львівській філармонії одним з акцентів програми стане п’єса польського композитора Збігнєва Буярського «Musica Domestica». Буярський розповідає, що написав твір, котрий би відчувався, немов омріяний, далекий і, можливо, навіть неіснуючий ідеальний дім, якого кожен із нас прагне. Особливого сентименту це надає завершенню фестивалю «Контрасти» – події, яка щороку на два тижні стає омріяним домом нової музики.
Символічно у концерті пролунає і твір учениці Збігнєва Буярського, відомої львів’янки Любави Сидоренко. Для неї, попри найбурхливіші зіткнення ворожих сил, музика набуває тонких звукописних рис і глибоко метафоричних контекстів. Таким став і твір для восьми віолончелей «Octagon», що в оркестровій версії звучатиме на фестивалі вдруге з 2014 року.
Прагнення оприявнити музичне в живописі та зберегти у нотних знаках авторську рефлексію на образи фарб Мікалоюса Чюрльоніса спричинило появу твору іншого відомого композитора, киянина Олега Безбородька.
Тим часом у новоствореній музиці для клавесина й струнних молодий митець із Дніпра, переможець Другого всеукраїнського композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика Юрій Пікуш намагався знайти тонкі нитки взаємодії тембрів інструментів, що химерно переплітаються, блукаючи уявною планетою Terra Cla(весин) Stri(ngs). Солюватиме Анна Іванюшенко.
«Sinfonia Larga» Євгена Станковича також свого часу була випробовуванням на міцність. Адже саме Симфонії № 1 доля пророкувала стати джерелом, із якого зродився неповторний стиль композитора. Вона зібрала воєдино та виявилася раннім віддзеркаленням усіх констант творчості сучасного Станковича. Немов передбачаючи це, Станкович дав їй програмну назву, наголошуючи не лише на темпі, а й позначаючи величний характер – Larga, «монументуючи» сталість і витривалість мистецтва до викликів наступних епох.
За інформацією пресрелізу