Американський кларнетист Юліан Мілкіс – на підтримку ЗСУ

77

У рамках благодійного туру на підтримку Збройних Сил України всесвітньо відомий американський кларнетист українського походження Юліан Мілкіс у перший день липня завітав із концертом до Чернігова

Музикант виступив у Чернігівському обласному філармонійному центрі у супроводі Духового оркестру Військово-музичного центру Сухопутних військ ЗСУ (начальник центру – художній керівник підполковник Ігор Кішман). За диригентським пультом працювали заслужений артист України Олександр Шевчук, Роман Павлів та Ігор Кішман.

Концерт відбувся за підтримки ГО «Північна Культурна Столиця».

Юліану Мілкісу пощастило. Свого часу він був єдиним учнем світової легенди кларнета Бенні Гудмена. Цей факт зробив не лише хорошу рекламу музикантові, а й визначив для нього рівень професійної майстерності. Нині Юліан Мілкіс є затребуваним камерним і джазовим виконавцем, який виступає практично на всіх континентах, включно з Далеким Сходом, Європою та Америкою.

До початку широкомасштабної війни маестро нерідко виступав і в росії. Але його принципова публічна громадянська позиція, яка демонструє несприйняття російської військової агресії проти України, зробила артиста відкритим ворогом путінського режиму. Юліан Мілкіс вирішив допомогти своїй батьківщині тим, що у нього виходить найкраще – музикою. Він влаштовує для українців благодійні концерти, під час яких відбувається збір донатів на користь ЗСУ.

Програму концерту в Чернігові склали як класичні твори Вольфганга Амадея Моцарта й Джузеппе Верді, так і музика сучасних українських композиторів – Мирослава Скорика, Левка Колодуба, Валентина Сильвестрова й Олександра Родіна.

Особливо приємним сюрпризом для аудиторії стала присутність у залі філармонійного центру самого Олександра Родіна, автора популярного твору «Ой ходить сон», який мав великий успіх серед чернігівських слухачів. Цей момент, який анонсували заздалегідь, додав святкового настрою і вражаючих емоцій під час концерту.

Благодійний тур Юліана Мілкіса на підтримку Збройних Сил України свідчить про його сильний зв’язок із батьківщиною та бажання допомогти у тяжкий час Україні. Це ще один приклад того, як мистецтво може об’єднувати людей і справляти позитивний вплив на суспільство.

Пресслужба Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм