NATO_Close_the_sky

24 березня, до позачергового саміту НАТО, артисти балету з усієї України випустили відео хореографічної композиції із закликом «НАТО, закрийте небо над Україною!»

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=5WCm3TdNzJw

У хореографічній постановці, яку було знято на відео на сцені Львівської національної опери, взяли участь танцівники і танцівниці з академічних театрів опери та балету Львова, Харкова, Дніпра, а також студенти Київської муніципальної академії танцю імені Сержа Лифаря. Спільна мрія артистів – повернутися до рідних міст. На їхню думку, закриття неба силами країн-членів НАТО обов’язково пришвидшить перемогу України та дасть змогу відновити мирне життя, зокрема, роботу театрів.

Постановку здійснив провідний соліст Львівської національної опери Сергій Качура на музику з Симфонії № 3 видатного українського композитора ХХ століття Бориса Лятошинського. Сольні партії виконують заслужені артисти України Ярина Котис, Сергій Качура, а також Арсен Марусенко.

«27 березня відзначається Міжнародний день театру. Та вже місяць, із початку війни росії проти України, “музи мовчать”, а артисти театрів змінили сцену на військову службу, оборону держави та волонтерство. Сцена Львівської опери стала для артистів балету міст від Львова до Харкова майданчиком, щоб утілити свої емоції, усе наболіле через танець, через мистецтво», – розповів генеральний директор – художній керівник Львівської національної опери Василь Вовкун.

Зазначимо також, що зі спільним листом до НАТО із закликом до негайного захисту українського неба виступили директори Харківської, Київської, Львівської, Одеської національних опер, Дніпровського академічного театру опери та балету, Національної оперети, Київського муніципального академічного театру опери та балету для дітей і юнацтва: «Ми, очільники оперних театрів України, від імені наших колективів, що налічують понад 4000 осіб, закликаємо адміністрацію Президента Байдена разом із союзниками по НАТО запровадити обмежену безпольотну зону над Україною».

Повний текст листа на сайті Львівської національної опери: https://opera.lviv.ua/lyst-do-nato-vid-chleniv-asotsiatsiyi-opernyh-teatriv-ukrayiny-ta-kerivnykiv-muzychnyh-teatriv/

За інформацією пресрелізу