Kylian

13 та 14 лютого у МЦКМ «Жовтневий палац» вперше в Україні покажуть найвідоміші балетні вистави легендарного хореографа ХХ століття. Українські глядачі побачать ці шедеври сучасного балету у виконанні трупи Тбіліського театру опери та балету під керівництвом Ніни Ананіашвілі

«Є Іржі Кіліан, у якого, я сказав би, “золоті” вуха. Він перетворює метафори в рухи. Кіліан особливим чином чує музику і бачить рухи», – говорив cвого часу про чеського танцівника та хореографа Рудольф Нурієв. Творчість Кіліана найяскравіше виявилася під час його роботи у Нідерландському театрі танцю (NDT).

В середині 1980-х років Кіліан почав ставити переважно абстрактні опуси. Балети, які він створив у цей час, отримали широке міжнародне визнання. Його особливий стиль вийшов далеко за рамки класичного танцю.

Три балети Іржі Кіліана з його «чорно-білої програми» – Petite Mort, Falling Angels, Sechs Tänze на музику Вольфганга Амадея Моцарта та Стіва Райха будуть доповнені балетом Petite Ceremonie молодого хореографа Меді Валєрські, який понад 10 років танцював у NDT.

 

За матеріалами прес-релізу