На продовження святкування Міжнародного дня джазу 1 травня в оркестровій залі Черкаського музичного фахового коледжу імені Семена Гулака-Артемовського відбувся ювілейний концерт, присвячений 30-річчю Біг-бенду закладу
У далекому 1994 році на базі Черкаського музичного, тоді ще училища, було створено студентський джазовий оркестр під керівництвом викладача класу саксофона Миколи Євпака. Сьогодні Микола Федорович – не просто викладач, а заслужений працівник культури України!
Біг-бенд став міцним фундаментом для відкриття одного з найбільших на теперішній час відділів – циклової комісії «Музичне мистецтво естради». Вже 30 років оркестр існує, провадить активну концертну діяльність, даруючи шанувальникам радість зустрічі з музикою джазу.
Наполеглива робота колективу над репертуаром світової джазової класики дала результати: успішний виступ на фестивалі «Горизонти джазу» (Кривий Ріг, 1998 рік), виступ у столичному концерті з нагоди 50-річчя Черкаської області на сцені Національного палацу культури «Україна», 1 місце на Всеукраїнському конкурсі духових та естрадних оркестрів «Таврійські сурми» у Мелітополі, звання лауреата на Всеукраїнському фестивалі «Зимові джазові зустрічі імені Євгенія Дергунова (Київ) та Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Джаз над морем» (Скадовськ), постійна участь у Міжнародному фестивалі «Черкаські джазові дні».
У 2017 році в стінах Черкаського музичного фахового коледжу з ініціативи циклової комісії «Музичне мистецтво естради», громадської організації «Фонд сприяння джазового мистецтва України “Джаз-Палітра”» та Асоціації естрадних і джазових оркестрів України відбувся обласний вокальний фестиваль-конкурс «Королеві джазу – 100!», присвячений 100-річчю від дня народження Елли Фіцджеральд. На 2-му турі лауреати конкурсу співали під супровід Біг-бенду.
За короткий термін оркестр підготував 20 композицій! На думку самих конкурсантів і їхніх викладачів, це був найзахопливіший момент підготовчої праці – творчі пошуки цікавого виконання композицій, знахідки у змаганні «соліст – оркестр», «ейфорії» відчуття спільних кульмінацій та інше. У роботі Біг-бенду взяли на себе велике навантаження його тодішні керівники – Микола Євпак і Михайло Євтушенко. Вони уважно підбирали цікаві аранжування, визначали зручні тональності для виконавців, підказували учасникам загальну драматургію і динаміку творів.
У 2018 році відбулася видатна подія. Наш джазовий колектив отримав спеціальне запрошення відповідального секретаря Асоціації естрадних і джазових оркестрів України Галини Макаренко-Дергунової та з великим успіхом виступив на сцені київської Національної філармонії під час «Параду Біг-бендів» у рамках фестивалю «Зимові джазові зустрічі імені Євгена Дергунова».
Репертуар оркестру дуже різноманітний. Це – відомі джаз-стандарти, популярні світові хіти, різноманітні джазові композиції на теми українських народних пісень і пісень українських композиторів. Над аранжуваннями багато працював і сам Микола Євпак, і відомий на Черкащині музикант із міста Ватутіна, заслужений працівник культури України Михайло Панзюк. На ювілейному концерті він був присутній у залі й поціновувачі джаз-оркестру радо вітали його гучними оплесками та квітами.
На початку концерту виступив директор коледжу, заслужений працівник культури України Валентин Хороший. Він дав високу оцінку наполегливій роботі Біг-бенду, подякував за творчі успіхи, які несуть славу закладу далеко за межами рідного міста, й нагородив керівника Почесною грамотою.
Програма ювілейного вечора виявилася доволі цікавою. Оркестрові номери з яскравими інструментальними соло змінювалися чарівними вокальними композиціями у супроводі бенду.
Досить майстерно та професійно у виконанні оркестру та солістів Івана Панченка, Тараса Волошина (клас саксофона Миколи Євпака), Данила Лаканцева (клас ударних інструментів Євгена Галагана), Івана Орінічева (клас труби Анатолія Оношка) прозвучали джаз-стандарти Квінсі Джонса «Soul bossa nova», Семмі Нестіко «Lost star», Нейла Хефті «Cute» та «Lil Darlin».
Емоційно, енергійно, дещо витончено під компанемент оркестру співали Каріна Дмітрієва (клас сольного вокалу Олени Губерук) , Вікторія Степанова (клас Олесі Рожкової), Сабіна Гордєєва, Вікторія Кобизька (клас Ірини Свірідової), Олег Бурлака (клас Юрія Тулумана), Анна Подолянська (клас Олександри Скічко-Галаган). То були композиції Ірвіна Берліна «Blue skies», Еріка Клептона «Sunshine of your love», Джорджа Гершвіна «I got rhythm».
З найщирішими вітаннями оркестру виступив відомий музикант, джазовий виконавець, бенд-лідер «Cherkasy Jazz Quintet», організатор джазових фестивалів «Черкаські джазові дні» та «Джаз-Диліжанс», голова ради громадської організації «Творча майстерня Крашеніннікова», заслужений артист АР Крим Сергій Крашенінніков. Він закцентував увагу присутніх на тому, що керівник Біг-бенду Микола Євпак є не тільки керівником, диригентом, аранжувальником, а ще й високопрофесійним музикантом, відомим в Україні, блискучим виконавцем на всіх видах саксофонів, чудовим кларнетистом. Гість побажав очільнику та всьому оркестру досягти нових вершин у джазовому мистецтві, впевнено удосконалюючи майстерність.
Неочікуваним для диригента й оркестрантів було привітання від викладачів і студентів циклової комісії «Музичне мистецтво естради». Спочатку голова циклової комісії Інна Пшенічкіна побажала Біг-бенду творчої наснаги, нових досягнень, а потім студенти під керівництвом Лариси Красавіної заспівали відомий джаз-стандарт Хербі Хенкока «Watermelon Men» з новим текстом, у який автори вклали всю прихильність до улюбленого колективу – «Бенд – ти наш супермен! Ти наш супербенд!»
Завершився концерт феєричним виконанням популярної джазової композиції Гордона Гудвіна «The Jazz Police» (соло – Юрій Лісняк) і керівник оркестру з гордістю представив кожного учасника колективу.
Нехай подальше життя Біг-бенду буде, як яскрава пісня, де кожна нота принесе лише гармонію та світле майбуття! Легкості та удачі в усіх починаннях, невичерпної енергії, ніколи не зупинятися на досягнутому!
Дякуємо нашим ЗСУ за можливість грати і творити!
Лариса КРАСАВІНА