brundibar-centr

Антивоєнна опера Ганса Краса «Брундібар» вперше прозвучить в Україні 31 жовтня на сцені Колонного залу Національної філармонії України.

Постановка опери є результатом мистецького проєкту «Брундібар. Голоси дітей». Його поява – наслідок воєнних реалій українського сьогодення. У ньому особливої гостроти набувають питання підтримки психічного здоров’я людини, недопущення звикання українського і світового товариства до війни, донесення меседжу неприпустимості залишати зло безкарним або йти з ним на компроміси. Художньою рефлексією на ці виклики сучасного світу стане прем’єра «Брундібару».

Дитяча опера «Брундібар» чеського композитора Ганса Краса (лібрето Адольфа Гоффмайстера) стала мистецьким символом боротьби з абсолютним злом. Прем’єрні вистави твору відбулися під час ІІ Світової війни у концентраційному таборі Терезієнштадт в окупованій тодішній Чехословаччині. Як відомо, участь у них брали діти – бранці табору.

Репетиції

Трагічна доля перших виконавців опери, які стали жертвами нацизму, наштовхнула організаторів проєкту на ідею прийняти естафету боротьби за справедливість та загальнолюдські цінності. Відтак до постановки залучили українських дітей, які розказуватимуть історії свої однолітків, що постраждали від російської агресії.

Діти в опері, як символ чистоти, разом із друзями перемагають жадібного і брехливого Брундібара, допомагають своїй матері одужати від хвороби. Тож на думку команди проєкту цей твір дозволить українським дітям, які стали жертвами війни відчути себе переможцями, що значно компенсує завданого війною удару і сформує для них новий переможний вектор життя на боці добра. А для дітей, котрі знаходяться в окупації, яких незаконно вивезли до країни агресора, постановка стане знаком того, що Україна – поруч, і що державі, суспільству не байдужі їх доля, їх життя! Віру в перемогу над злом та силу і надалі боронити загальнолюдські цінності покликаний дати глядачам, як і століття тому, заключний переможний хор у виконанні українських дітей.

У реалізації проєкту взяли участь Антоній Кедровський (диригент-постановник), Олександр Білозуб (сценографія), Максим Добролюбов (режисер-постановник, продюсер), Лана Тесленко (стиліст), Олександр Співаковський (переклад українською), відомі українські актори театру, вихованці Київського державного музичного ліцею ім. М. Лисенка (хор і солісти), оркестр Академії мистецтв Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського.

«Брундібар. Голоси дітей» – спільний проєкт Національної філармонії України, продюсерської агенції «НУ ШО» ,Чеського центру в м. Києві, державної платформи «Діти війни», ГО «DUSHA/UA», БФ «Голоси дітей», київського комбінату БКК.

В отриманні авторського права на виконання опери в Україні сприяв Чеський центр у Києві. Проєкт отримав також підтримку Радниці-уповноваженої Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’ї Герасимчук.

За інформацією прес-анонсу