st-zubytsky-obr-ost

28 січня у Львівській обласній філармонії відбудеться унікальна імпреза – звучатимуть світові прем’єри творів для флейти

Варто зазначити, що, на жаль, у порівнянні з репертуаром для інших інструментів флейтовий сьогодні не такий багатий, і саме тому важливо його популяризувати.

Ініціатором проекту став один із небагатьох зарубіжних флейтистів-віртуозів українського походження, «перша флейта» європейських оркестрів, лауреат міжнародних конкурсів, який мешкає і працює в Італії, – Станіслав Зубицький.

Твори для концерту написані спеціально для Станіслава Зубицького композиторами з різних куточків України: Києва, Запоріжжя, Херсона, Житомира, Рівного. Музикант представить у Львові композиції різних стилей, зокрема, опус Олега Безбородька «Динамо», «Тепло Чумацького шляху» Олега Трофимчука, сюїту «7 наспівів вітру» Олександра Ходаковського. Окрім того, прем’єрним буде виконання творів двох італійських композиторів, що стане подарунком для публіки.

afisha-lviv

«Динамо» Олега Безбородька – це фантазія на його мюзикл, присвячений «матчу смерті» під час Другої світової війни команди «Динамо-Київ». І хоч це певною мірою міфічна подія, про яку історики по-різному пізніше висловлювалися, аніж вона трактувалася при радянський владі, але Олег Безбородько створив направду цікавий мюзикл і фантазію на нього.

Сюїту «7 наспівів вітру» Олександра Ходаковського написано на фольклорні теми, причому не тільки різних куточків України, а й різних національностей. «Тепло чумацького шляху» Олега Трофимчука також є відгомоном фольклорних уподобань.

А от, наприклад, Концерт-капричіозо Дмитра Савенка витриманий майже у класичному стилі (необароко). Але всередині твору чуємо вкраплення елементів сучасної музичної естетики.
Серед інших опусів, що звучатимуть, – «Поема» Жанни Колодуб, класика українського флейтового мистецтва, один із найпопулярніших творів для цього інструмента. Із-поміж інших – «Пустотливі синкопи» Олександра Гоноболіна, котрий цьогоріч виграв одну з найпрестижніших інтернаціональних композиторських премій.

Станіслав Зубицький із 1995-го мешкає в Італії, але вже два роки поспіль гастролює Україною із різними оркестрами. У Львові артист уже вдруге працюватиме з народним артистом України, диригентом Мироном Юсиповичем, – професійним музикантом, чиє відчуття музики вражає, а вміння дати солісту відкритися захоплює.

Варто зазначити, що на концерті будуть присутні і два композитори – Олександр Трофимчук та Олександр Ходаковський.

Не пропустіть унікальної можливісті почути чарівні звуки флейти – вишуканого інструмента у руках блискучого майстра-віртуоза Станіслава Зубицького.

Початок о 19 годині.

За інформацією прес-релізу