dumka-trunov

Ювілейний концерт відбудеться 11 березня на сцені Національної філармонії України, де саме 100 років тому (тоді зал Купецького зібрання) відбувся перший офіційний концерт хору, присвячений роковинам смерті Тараса Шевченка

Національна заслужена академічна капела України «ДУМКА» – хоровий колектив № 1 в Україні і, як визнають видатні музиканти, композитори й диригенти, – один із найкращих професійних хорових колективів світу, що підтверджують номінація за краще хорове виконання премії GRAMMY (2004), численні здобутки й нагороди у багатьох міжнародних музичних конкурсах і фестивалях (Ля Шез Дьє, Аленсон, Безансон, Сен Мало), відгуки світової преси тощо.

Капела «ДУМКА» з величезним успіхом не раз давала концерти у найзнаменитіших і найпрестижніших концертних залах світу – CONCERTGEBOUW (Амстердам, Нідерланди), THE OLD WIC (Лондон, Велика Британія), CARNEGIE HALL (Нью-Йорк, США), Національній опері та Національній філармонії Польщі (Варшава, Польща), національних операх Мехіко (Мексика), Аргентини, Уругваю, Чилі.

«ДУМКА» виступала з усесвітньо відомими музикантами – Енніо Морріконе, Хосе Каррерасом, Кшиштофом Пендерецьким і під орудою видатних диригентів – Двайта Беннета (Канада), Вальтера Хаупта (Німеччина), Міхаела Шьонгайта (Німеччина), Валерія Гергієва (Росія). За останні кілька років «Думка» випустила 22 компакт-диски.

Як пише музикознавець Юрій Чекан: «Якщо б виникла необхідність визначити творчу неповторність “ДУМКИ” та її керівника одним словом, то найбільше їхньому творчому кредо відповідало б слово “універсалізм”. Універсалізм капели гідний подиву; він проявляється, насамперед, у репертуарній політиці, що свідомо формується Євгеном Савчуком. Принаймні дві сфери є тут визначальними. Перша – це музика для хору a cappella. Традиційні для репертуару українських хорових колективів обробки народних пісень співіснують у програмах концертів і численних записах “ДУМКИ” з музикою західноєвропейського Відродження; надбання національної духовної спадщини (твори М. Дилецького, М. Березовського, А. Веделя, Д. Бортнянського, М. Лисенка, К. Стеценка, М. Леонтовича) – зі зразками російського романтизму (духовні композиції П. Чайковського, О. Архангельського, С. Рахманінова). Друга сфера репертуарного всесвіту “ДУМКИ” – вокально-симфонічна музика. І тут універсалізм колективу викликає захоплене здивування: здається, немає серед шедеврів світової музики різних часів і народів такого твору, який би не виконувався капелою… “Думка” не тільки еталонно інтерпретує загальновизнані у світі класичні шедеври, формуючи унікальний слов’янський варіант їхнього прочитання – сповнений щирого ліризму, чаруючий красою тембрів, вражаючий досконалістю строю, гнучкістю темпів та багатством динамічної палітри. “Думка” під орудою Євгена Савчука є першим, а часто і єдиним виконавцем багатьох творів сучасних українських композиторів. Серед останніх прем’єр “ДУМКИ” – “Диптих” та “Реквієм для Лариси” В. Сильвестрова, “Бабин Яр”, “Панахида” та “Слово про Ігорів похід” Є. Станковича, “Палімпсести” Ю. Ланюка… Нині “Думка” знаходиться на хоровому Олімпі. Переконатись у цьому могли слухачі Італії та Польщі, Австрії та Швейцарії, Німеччини та Голландії, Франції та США, Іспанії та Канади, Бельгії та Великобританії. Досягши загальносвітового визнання та набувши незаперечного авторитету, капела щоразу – у кожному концерті, кожним виступом, кожним записом, – підтверджує свій унікальний рівень та статус».

Євген Савчук

У 2019 році капела «ДУМКА» здійснить великий концертний тур, присвячений 100-літньому ювілею, і, маючи багато запрошень, буде бажаним гостем багатьох концертних залів світу.

Акредитація для ЗМІ обов`язкова у зв’язку з обмеженою кількістю місць!
Із питань акредитації, отримання фото для публікацій, запрошень у прямі ефіри та організації інтерв’ю з керівником капели Євгеном Савчуком звертайтеся до прес-служби:

Ольга Стельмашевська, тел.: 067 238 81 85, ostelm7@gmail.com
Юрій Гулевич, тел.: 067 448 05 35, ygulevich@gmail.com

За матеріалами прес-релізу