dumka

У березні капела «ДУМКА» дала перший ювілейний концерт, відкривши ним рік 100-ліття від дня свого заснування, наповнений великими гастролями і міжнародними проектами, різноманітними й унікальними концертами

2 травня «ДУМКА» урочисто відкриє ІІ Всеукраїнський великодній фестиваль хорової музики «Катедральні дзвони» в Івано-Франківську концертом духовної музики в Архікатедральному соборі св. Воскресіння, а 3 травня в рамках фестивалю на площі Ринок дасть концерт народної музики.

5 травня ювілейний концерт відбудеться на Батьківщині генерального директора та головного диригента капели «ДУМКА» Євгена Савчука – у Чернівцях.

8 травня «ДУМКА» у супроводі симфонічного оркестру «INSO-Львів» і під орудою голландського диригента й піаніста Раймонда Янссена виконає «Реквієм» Джузеппе Верді у Концертному залі імені Станіслава Людкевича Львівської філармонії (у листопаді цей концерт повторять у такому ж складі у Голландії). Також у концерті «Пам’ять & Примирення» візьмуть участь найкращі солісти нашої країни – Сергій Магера, Тетяна Вахновська, Олег Злокман, Анна Шумаріна.

 

26 і 28 жовтня «ДУМКА» співатиме у безпрецедентній постановці опери «Аїда» Джузеппе Верді під батутою засновниці фестивалю «LvivMozArt», головної диригентки Оперного театру Граца Оксани Линів і за участю 150 музикантів з України в районі Західного Луксора, який також називають «містом мертвих». Саме тут у XV столітті до нашої ери було збудовано храм для цариці-фараона Єгипту Хатшепсут – і досі ця пам’ятка архітектури захоплює подих серед просторів і скель пустелі.

Для участі в цьому унікальному проекті, який відбуватиметься напередодні відзначення 150-річчя видатного шедевра Джузеппе Верді, написаного на замовлення єгипетського хедива Ісмаїла-паші, до стародавнього міста приїдуть артисти Академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів» та Національної заслуженої академічної капели «ДУМКА». Режисер – Міхаель Штурм, який цього сезону поставив оперу «Лоенгрін» у Львівській опері.

Постановка у храмі цариці Хатшепсут в Луксорі – одна з найочікуваніших мистецьких подій цього року для всього світу.

За матеріалами прес-релізу