gartman

Мистецький резонанс акції, окрім виконавського складу, становить прем’єра: у програмі вечора прозвучить Скрипковий концерт маловідомого українського композитора Томаса де Гартмана (Хома Гартман). 10 січня у Варшавській філармонії твір озвучать скрипаль, лауреат премії «Grammy» Джошуа Белл, оркестр «INSO-Львів» і диригентка, «Особистість року 2023» за версією музичного журналу BBC Music Даля Стасевська.

Ось що сказав Белл про цю подію: «Для мене велика честь бути частиною постійних акцій, спрямованих на втілення творів Томаса де Гартмана в життя. Коли я вперше ознайомився з його скрипковим концертом, твором, натхненним тяготами війни, я був глибоко вражений його душевною красою,– і шокований тим, що такий твір отримав так мало визнання.  Концерт водночас розриває серце і підіймає настрій, і сьогодні він є таким же захоплюючим і актуальним, як і тоді, коли був написаний – у 1943 році.

Я особливо вдячний за те, що записую і виконую цей твір з такими талановитими і відданими творчими партнерами, як Далія Стасевська та оркестр “INSO-Львів”. Завдяки цьому проєкту музика Томаса де Гартмана може торкнутися сердець багатьох людей, як на його батьківщині в Україні, так і в усьому світі».

Пані Стасевська, яка має фінсько-українське коріння і неодноразово долучалась до підтримки українців на фронті, зазначила: «Коли країна бореться за свою свободу, збереження та захист мистецтва та культури, які визначають її ідентичність, це стає життєво важливим. 10 січня я з нетерпінням чекаю можливості вшанувати одних з найвидатніших українських композиторів разом з неймовірними музикантами оркестру “INSO-Львів” та неперевершеним артистом Джошуа Беллом. Для мене буде великою честю випустити світовий прем’єрний запис багатого та надихаючого скрипкового концерту Томаса де Гартмана, який зможуть почути слухачі по всьому світу. Поки триває війна, ми продовжуємо берегти Україну в наших серцях».

Окрім Скрипкового концерту Томаса де Гартмана у концерті прозвучать «Мелодія» Мирослава Скорика, «Гімн» Валентина Сильвестрова та «Симфонієта» Євгена Станковича. Також до програми включено твори польських митців: «Увертюра» Гражини Бацевич, кілька ноктюрнів Фридерика Шопена і «Скерцо-Тарантела» Генрика Венявського.

Прем’єра скрипкового концерту де Гартмана пройде в режимі прямої трансляції на провідному каналі класичної музики medici.tv, а невдовзі запис події буде показано й аудиторії Netflix

Концерт підготовлений компанією Park Avenue Artists за підтримки проєкту Томаса де Гартмана та Фундації родини Чопівських. Кошти від концерту підуть на гуманітарну допомогу в Україні та на підтримку талановитих українських молодих виконавців.

За інформацією прес-анонсу