in-rock-style

Led Zeppelin, Queen, AC/DC, Pink Floyd, Kiss в одному концерті? Це можливо сьогодні й без машини часу, якщо твори цих класиків представляє Естрадно-симфонічний оркестр імені Юрія Василевського Гомельської обласної філармонії (художній керівник і головний диригент – Станіслав Шнир). 10 жовтня колектив презентував чернігівському слухачеві програму «In ROCK STYLE», що складається із визнаних шедеврів класик-року

Гомельчани недарма вважають Естрадно-симфонічний оркестр імені Василевського музичною візитівкою свого міста. Репертуар колективу різноплановий – від симфонічної музики і сучасних обробок народних пісень до мюзиклів і року. Відповідним чином підібрані й солісти: на думку музикознавців, Олександр Пономаренко, Вікторія Шнир, Василина Сороколєтова, Рубіна Язепчук, Ольга Баранова, Костянтин Горошко, Тетяна Прохоренко вирізняються яскравою подачею музичного матеріалу, чим і вражають публіку.

До програми «In ROCK STYLE» увійшли симфонічні обробки композицій вже згаданих Led Zeppelin, Queen, AC/DC, Pink Floyd, Kiss, а також хітів Scorpions, Браяна Адамса, Bon Jovi, No Doubt, Nirvana, The Cranberries, Metallica, Roxette, Europe. «Назва програми промовляє сама за себе, – каже Станіслав Шнир. – До цього такої цілісної рок-програми в оркестру не було. Були окремі композиції, які мали великий успіх у публіки. Незвичність програми в тому, що твори, які любителі року звикли чути у виконанні вокалістів, у нас звучать в оркестровій версії, а композиції, що зазвичай співають чоловіки, у нас постають в інтерпретації вокалісток-жінок».

Естрадно-симфонічний оркестр імені Юрія Василевського виступав на сцені філармонійного центру не вперше. Тісна професійна співпраця творчих об’єднань – Гомельської обласної філармонії і Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм – триває. Судячи з того як тепло чернігівська публіка приймала білоруських музикантів, така співпраця має великі перспективи.

«Гомельській обласній філармонії 53 роки. У нас працює сім колективів, – зазначає заступник директора Олена Андржеєвська. – Три роки тому ми розпочали саме “філармонійне” співробітництво з Чернігівським обласним центром фестивалів і концертних програм, а наші області стали партнерами у сфері культури значно раніше. У нас є чим поділитися й чому повчитися у колег».

«Наші стосунки з Гомельською обласною філармонією відновилися три роки тому, – додає генеральний директор – художній керівник Чернігівського обласного філармонійного центру, заслужений діяч мистецтв України Сергій Теребун. – Нас давно об’єднували спільні інтереси, наміри. Був час, коли рівень взаємовідносин дещо знизився, особливо в творчій сфері. Тому ми вирішили цю ситуацію виправити. Три роки тому ми відкрили цикл “обмінних” концертів. Спочатку в Гомелі виступив наш джаз-бенд “BissQuit”, потім білоруські солісти брали участь у наших абонементних програмах. Торік Академічний камерний хор імені Дмитра Бортнянського побував у Гомелі. Зараз ми приймаємо Естрадно-симфонічний оркестр Гомельської філармонії. На початку 2020 року на їхній сцені виступить Академічний ансамбль пісні і танцю “Сіверські клейноди”. Тобто творчі стосунки продовжуються, і це йде на користь нашим колективам, які глядач дуже тепло приймає: усі виступи проходять при аншлагах!»

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм