Фестиваль «Літні музичні промені» 2018 запрошує

242

З 8 до 30 серпня у Національній філармонії України пройде традиційний для цієї пори фестиваль оркестрової музики «Літні музичні промені».

У цьогорічному концертному міжсезонні виступатимуть п’ять українських оркестрів, які озвучать тринадцять програм із класичних композицій різних епох і стилів, виступатимуть диригенти і солісти з України, США, Німеччини, Італії та Австрії.

8 серпня фестиваль програмою «Променад-концерт» із творів Й. Гайдна, В. А. Моцарта, Ф. Шуберта, К. Сен-Санса, Б. Бартока відкриє Київський камерний оркестр (диригент – Вадим Борисов). Наступні середи оркестр виконає тематичні концерти: 15 серпня це будуть вже добре знані киянам «Пори Року» Антоніо Вівальді й Астора П’яццолли, а 22-го – твори П. Чайковського, Е. Гріга, Ф. Крейслера, Н. Скалкоттаса, М. Скорика, С. Джопліна та інших, об’єднані назвою «Танцювальна подорож світом».

Естафету першого тижня фестивалю продовжить симфонічний оркестр Національної філармонії. Колектив представить чотири різнопланові програми. Так, у перший фестивальний четвер, 9 серпня у Колонному залі звучатимуть твори французьких композиторів Ж. Бізе, К. Дебюссі і А. Доде (диригент – Ігор Палкін). За тиждень, 16 серпня поруч із симфонічною поемою «Луоннотар» Я. Сібеліуса» звучатимуть твори сучасного класика української музики Валентина Сильвестрова:«Постлюдія» для фортепіано з оркестром і прем’єра – «Ода Соловейку» для сопрано з оркестром (диригент – Крістфер Ліндон Гі, Італія/Австралія). 23 серпня колектив під орудою Віталя Протасова виконає симфонічні шедеври В. А. Моцарт і С. Прокоф’єва, а в заключному концерті фестивалю, 30 серпня, під керуванням диригента з Німеччини Грегора Беттхера прозвучать композиції М. Бруха, А. Доде і А. Дворжака.

Два фестивальних понеділка у залі філармонії виступатиме Національний ансамбль солістів «Київська камерата» (художній керівник і диригент – Валерій Матюхін). 13 серпня кияни почують «серйозну» і «легку» музику німецьких та австрійських композиторів К. Дітерсдорфа, М. Бруха, Р. Штрауса та Йоганна і Йозефа Штраусів, Ф. Легара, І. Кальмана. За тиждень, 20 серпня звучатиме програма з творів К. Стаміца, Ф. Шопена, Г. Ф. Генделя та «Пори року» А. П’яццолли у версії Л. Десятникова.

Традиційно у фестивалі братиме участь Національний духовий оркестр. Колектив представить перевірені часом і улюблені публікою монографічні концерти, присвячені кіномузиці Е. Морріконе, Дж. Вільямса і Х. Ціммера. Концерти під орудою Михайла Мороза відбудуться по вівторках, 14, 21 і 28 серпня відповідно.

27 серпня один концерт зіграє Національний камерний ансамбль «Київські солісти». У програмі під назвою «Епоха Просвітництва» прозвучать твори Л. Боккеріні, Й. Гайдна, К. Ф. Е. Баха (другого з п’яти синів Й. С. Баха) і В. А. Моцарта. Диригуватиме знавець старовинної музики колишній киянин з віденською пропискою Ілля Король.

За інформацією прес-анонсу