Фортепіанний концерт Барвінського в Німеччині зіграють за підтримки Bechstein

67

Благодійний концерт 13 грудня українська піаністка й солістка Львівської філармонії Віоліна Петриченко отримає змогу зіграти на одному з найкращих світових інструментів – роялі фірми Bechstein

У Берліні вона виступить з Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії імені Мирослава Скорика під орудою Володимира Сивохіпа. Концерт пройде в рамках турне оркестру «Звуки України».

Як відомо, страшна доля спіткала Василя Барвінського, чиї твори привселюдно спалили, а самого автора травмували роками знущань радянської влади. Однак сьогодні його ім’я все гучніше звучить на європейських концертних майданчиках.
Зокрема, це відбувається завдяки активній популяризації його музики Львівською філармонією.

У Німеччині пролунає Фортепіанний концерт Василя Барвінського у новій оркестровій редакції Богдани Фроляк.

Як зазначила солістка Віоліна Петриченко, «Барвінський є для мене улюбленим галицьким романтиком, світ його музики дуже різноплановий, глибокий, але майже завжди з українським колоритом: це і обидві українські сюїти, і колядки, і пісні. Його музичний стиль є дуже новаторським і сучасним, попри те, що він писав у першій половині ХХ століття. Звичайно, я, як піаністка, насолоджуюся фактурою, бо у кожному його творі відчувається, яким обдарованим піаністом він був».

За матеріалами пресрелізу