Георгій Алчевський

80

Георгій Олексійович Алчевський – російський та український діяч музичної культури, викладач, вокаліст, камерний співак і композитор.

Народився у 1866 році у Харкові в сім`ї підприємця і мецената Олексія Алчевського і педагога Xристини Алчевської. У 1887 році закінчив фізико-математичний факультет Харківського університету. Музичну освіту отримав у Московській консерваторії, де навчався по класах співу і композиції (до 1983 року), а потім по класу фортепіано. Після закінчення консерваторії Георгій Олексійович працював викладачем. Брав участь у громадському та культурному житті українців Москви, зокрема в організзації і проведенні Шевченкового ювілею у 1914 році в музично-драматичному гуртку «Кобзар».
Є автором популярних на початку XX століття обробок українських і російських народних пісень, романсів. Автор посібника «Вокальна техніка в щоденних вправах». Георгій Алчевський – автор унікальних «Таблиць дихання для співаків та їх застосування до розвитку якостей голосу», виданих у 1907-1908 роках, якими і досі користується весь музичний світ.