nesterenko-obr-zb

5 липня 2017 року на 57 році життя відійшла у вічність заслужений діяч мистецтв України, режисер-постановник Національної філармонії України, доцент кафедри оперної підготовки і музичної режисури Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського Ірина Аркадіївна Нестеренко

Її життя – стрімке, яскраве, талановите – було присвячене музичному мистецтву. Ірина Нестеренко народилася 22 квітня 1961 року у м. Первомайську Луганської області у родині гірничого інженера. Рано виявлені музичні здібності привели обдаровану дівчинку до Київської середньої спеціальної музичної школи імені М.В. Лисенка, де вона навчалась на фортепіанному та історико-теоретичному відділах. Закінчивши школу з відзнакою, наступні п’ять років (1979–1984) Ірина Нестеренко здобувала освіту на музикознавчому факультеті Московської державної консерваторії імені П.І. Чайковського, яку також закінчила з відзнакою. У подальшому її особиста й творча долі пов’язані з Україною, Києвом.

Саме на ниві українського мистецтва розкрився режисерський талант Ірини Нестеренко. У 2003 році вона закінчила факультет музичної режисури НМАУ ім. П.І. Чайковського (майстерня народного артиста України, професора В.А. Лукашева) й одразу гучно і стрімко заявила про свій талант високопрофесійними театральними постановками, багато з яких і донині прикрашають афіші провідних українських театрів: «Тоска» Дж. Пуччині – на сцені Національного одеського академічного театру опери і балету; «Самсон і Даліла» К. Сен-Санса, «Князь Ігор» О. Бородіна, «Богема» Дж. Пуччині, «Черевички» П. Чайковського – на сцені Харківського національного академічного театру опери і балету імені М.В. Лисенка; «Київські фрески» І. Карабиця – у Національній опері України; «Наталка Полтавка» М. Лисенка – у Полтавському музично-драматичному театрі ім. М.В. Гоголя.

На сцені Колонного залу імені М.В. Лисенка Національної філармонії України вона здійснила постановки музично-драматичних композицій «Ніжність» В. Губаренка, «Віч-на-віч із Моцартом» Е. Радзинського, «Моя Кармен» (композиція опери Ж. Бізе) та багато інших.
Не менш яскраво розкрився її талант на викладацькій ниві, де вона успішно поєднувала педагогічну діяльність із режисерсько-постановочною. Яскравими свідченнями цього, зокрема, є її вистави в оперній студії НМАУ ім. П.І. Чайковського «Моцарт і Сальєрі» М. Римського-Корсакова, «Іоланта» П. Чайковського та інші.

Творча й громадська діяльність Ірини Нестеренко є вагомим внеском у розвиток музичної культури Незалежної України.

Пішла з життя непересічна особистість – Митець, Вчитель, Людина…

Міністерство культури України
Національна філармонія України
Національна музична академія України імені П.І. Чайковського