Mariupol classic 2021

Фестиваль класичної музики Mariupol Сlassic-2021 відбуватиметься 29 серпня – 7 вересня у Маріуполі

Це – справжній форпост українського професійного музичного мистецтва на Приазов’ї. Наголошуючи на цьому меседжі, організатори форуму мають на меті єднання музикантів і слухачів не тільки України, а й усієї культурної спільноти світу, яка відкриває для себе індустріальний, прифронтовий Маріуполь із нового, несподіваного ракурсу і затверджує його статус великої культурної столиці відродженого українського Донбасу.

Перший фестиваль Mariupol Сlassic було проведено у 2018 році з нагоди відкриття першої професійної концертної організації, яку було започатковано у Маріуполі, – Камерної філармонії.

ІV фестиваль Mariupol Сlassic-2021 – це усі види музичного академічного мистецтва за участю провідних українських і зарубіжних оркестрових колективів на різноманітних майданчиках – Театральній площі, у філармонії, драматичному театрі. Родзинкою цьогорічного фестивалю стануть концерти open-air. Деякі з них пролунають на руїнах Хоральної синагоги як заклик до відновлення і відродження історичної пам’ятки архітектури і культури міста.

Mariupol Сlassic-2021 – це 4 симфонічних і камерних оркестри, 8 колективів і виконавців зі світовим ім’ям, 9 днів академічної та сучасної класики, що чекатимуть на публіку у 4-х сучасних маріупольських локаціях.

Цей знаковий, резонансний проєкт-фестиваль – діалог переосмислення класичної музики зрозумілий і відкритий для людей різного віку, різних поглядів. Це діалог, який надихає, дає початок розвитку новітнього мистецтва у місті, яке стрімко оновлюється та стає все більш українським, сучасним, просунутим, туристично привабливим.
«Через такі фестивалі, як Mariupol Сlassic, ми не просто даємо мешканцям можливість насолодитися якісною музикою. Ми формуємо нову візію Маріуполя, міста з величезними культурними й туристичними можливостями. Ми заявляємо на всю країну, що наше місто біля моря по праву носить звання великої культурної столиці України.

На кілька днів Маріуполь стає епіцентром класичної музики нашої країни. Упевнений, що музика – це мова, яка зрозуміла кожному. Вона об’єднує й наповнює наші серця надією, надає сил і надихає. Дякую музикантам із різних куточків світу, які приїхали до міста, щоб занурити нас у справжню феєрію класичної музики. Бажаю всім маріупольцям і гостям міста провести ці дні із задоволенням», – міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

Метою мультикультурного Mariupol Classiс є зшивання Приазов’я та маріупольського краю із центром України та Європою через мистецтво. Тож у програмі фестивалю – не тільки першокласні українські колективи і солісти, а й музиканти з інших країн світу.
Mariupol Classic реалізується в рамках проєкту культурно-мистецьких ініціатив «Діалог мовою мистецтва» за підтримки Українського культурного фонду.

За інформацією пресрелізу