taranenko

Що буде, якщо поєднати трубу в стилі Майлза Девіса, українську колядку і симфонічний оркестр під склепінням костьолу? Іван Тараненко, автор проекту «Музика української землі» переконаний, що все буде ф’южн

У межах проекту композитор досліджує фольклор різних віків – від язичницьких обрядових пісень до кантів XVII–XVIII століть. Пластичність його роботи з фольклорним матеріалом вражає: автентика органічно сполучається із джазом, мінімалістична фортепіанна п’єса звучить, як нова «Херувимська», класичний оркестр легко вбирає в себе награші бандури, електрогітари, синтезатора тощо. Ці твори у програмі концерту межують із суто авторськими композиціями.

Проект задуманий як довготривалий, а перший його етап – ф’южн-феєрія «У снах різдвяних ночей» – пройде 15 березня о 19.30 у Костьолі Святого Миколая (Національний будинок органної та камерної музики України, вул. Велика Василькiвська, 77). Слухачам буде презентований результат багаторічної роботи джазового колективу IvanTaranenkoMUSCLUB, який композитор вирішив показати без прив’язки до пори року, хоча насправді вона все одно є, адже більшість щедрівок було складено у часи, коли Новий рік відзначали у березні (тому вони й містять такі тексти, як «прилетіла ластівочка», «ой, сивая зозуленька» тощо).

Ф’южн-феєрія «У снах різдвяних ночей» є своєрідним симфонічним дійством, у якому риси традиційного концерту поєднані з містерією, звільненою від культово-релігійних ознак. Як і в містерії, кожен із 15 номерів концерту – це новий рівень занурення в себе, що дозволяє відчути резонанс власного тіла з музикою свого народу. Величезний склад музикантів (близько 70) зробить цей досвід справді незабутнім. Враження посилить жива імпровізація, світлова інсталяція та особлива лунка акустика храму.

У проекті беруть участь колективи різного стилістичного спрямування: IvanTaranenkoMUSCLUB; камерний ансамбль «Київ-Брас», Ансамбль класичної музики імені Бориса Лятошинського (диригент – Ігор Андрієвський), фолк-гурт «Многая лєта» (художній керівник – Анна Коропниченко) та хор хлопчиків і юнаків школи джазового й естрадного мистецтв «Caritas» (художній керівник – Тетяна Веріч). До них долучаться відомі солісти Роман Гриньків (бандура), Оксана Нікітюк, Наталія Пренделас (спів), Богдана Півненко, Мирослава Которович, Сергій Охрімчук (скрипка), Максим Бережнюк (народні духові, спів), Назар Стець (контрабас), Алік Фантаєв (перкусія), Назар Вачевський (саксофони), Антон Самутін (труба), Олекса Кабанов (ліра, цитра, кобза, перкусія), Олексій Коломоєць (баян), Олена Тараненко (рояль, синтезатор) та автор музики, ідейний натхненник й продюсер проекту Іван Тараненко (рояль, синтезатор, спів).

«У наш час, коли такі споконвічні поняття, як честь, відповідальність, милосердя, справедливість, доброзичливість, кохання і любов перетворюються на гібридні уявлення, розумієш, що боротьба Добра і Зла набирає нових обертів і стає запеклішою, жорстокішою і небезпечнішою для усього людства. Цей проект – спроба не говорити, а наново відчути в собі резонанс зі споконвічними цінностями власного народу через його музичну ДНК – автентичний фольклор, переосмислений завдяки інструментальним можливостям сучасного оркестру», – Іван Тараненко.

Генеральний партнер проекту – Інвестиційна компанія СЕЛФ-АКТИВ. Головний партнер – Будівельна компанія ІНЕКС БУД.

Квитки можна придбати у касі Національного будинку органної та камерної музики України або забронювати на сайті www.organhall.kiev.ua. Тел. (044) 528 31 86.

За додатковою інформацією прохання звертатися до виконавчої директорки проекту Ольги Кононенко, тел. + 380 67 746 08 08 та PR-менеджерки Любові Морозової, тел. +380 67 994 28 91.
E-mail: ivantaranenkomusclub@gmail.com

За матеріалами прес-релізу