Капела «Дударик» запрошує на «Різдвяний концерт»

319

Невдовзі, 19 і 20 січня у Львівській філармонії відбудеться святковий «Різдвяний концерт»

Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик», заснована 1971 року видатним українським хормейстером Миколою Кацалом, відома на весь світ. Колектив виконує складні композиції, вирощує самобутніх вокалістів і експериментує з постановками.

Нині капела наважилася на експеримент – «Різдвяний концерт». Автор ідеї та аранжувань – директор і диригент «Дударика» Дмитро Кацал. Вихованець капели, він продовжує традиції розвитку хорової школи, які заклав його батько. Композитор, автор духовних хорових творів, обробок українських народних пісень, колядок, щедрівок – просто людина-оркестр. Щоб розказати про Різдво мовою музики, для концерту він запросив неймовірних виконавців – співачку Софію Соловій, сопілковий квінтет «Дудаліс», «Rock Orchestra» і Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії.

Софія Соловій

Оперна діва Софія Соловій приїжджає з Італії. Її знають у світі як виконавицю арій Донни Ельвіри з опери «Дон Жуан», Паміни з «Чарівної флейти», Графині з «Весілля Фігаро» та багатьох інших. На «Різдвяному концерті» зірка додасть колоритного звучання відомим різдвяним композиціям.

«Dудаліс» тривалий час формувався не тільки як виконавська одиниця, а й творча лабораторія першого в Україні осередку академічної сопілкової освіти. На сьогодні програма колективу складається переважно з творів українських композиторів XIX–XX ст. У рамках «Різдвяного концерту» квінтет творитиме атмосферну містерію, покликану створити тишу, необхідну для того, щоб прийняти прихід Божого Сина на землю (І відділ імпрези).

Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії (художній керівник – Тарас Криса) – досвідчений творчий колектив, який зберігає найкращі традиції європейського музикування, демонструючи високий рівень естетичного смаку та професіоналізму. Не випадково саме його запросили до участі у «Різдвяному концерті», під час якого прозвучать композиції для оркестру та солістів (сопрано, тенор, баритон).

Музиканти «Rock Orchestra» відомі експериментами. З ними будь-яка музика, навіть різдвяна, набуде нового звучання і сенсу!

Тож не пропустіть магії музичного Різдва!!!

За матеріалами прес-релізу