zhuravlyk

Ось і добігла до кінця велика міська новорічно-різдвяна акція «Від Миколая до Йордана» у Кам’янці-Подільському Хмельницької області. Заключний акорд у ній поставили творчі колективи дитячої хорової школи «Журавлик» та їхні гості

19 січня 2018 року у районному центрі культури і мистецтв «Розмай» відбувся Різдвяний концерт. До програми увійшли різдвяні піснеспіви – колядки та щедрівки, створені або аранжовані українськими й зарубіжними композиторами. У музичному дійстві взяли участь народна дитячо-юнацька хорова капела «Журавлик» (художній керівник – заслужений працівник культури України Іван Нетеча) із солістами – вокальним дуетом сестер Ірини Драган і Марини Федорової, зразковий хор хлопчиків «Калинове гроно», художній керівник Наталія Купінська, народний вокальний ансамбль викладачів «Пастораль», художній керівник Ольга Пастух. Гості міста й хорової школи Вишгородський міський хор «Коралі» (художній керівник – Оксана Твердушко), презентували обрядові дійства «Коза», «Маланка», співали колядки.

Створила сценарій дійства та віншувала Ольга Зьомко. Міська влада подарувала «Коралям» пам’ятні сувеніри.

Загалом «Коралі» дали у місті чотири концерти. Гостинно прийняв юних співаків НВК № 9 імені Аліма Трояна. Емоційною і змістовною була творча зустріч із капелою «Журавлик» у хоровій школі. Участь у святкуванні Водохреща у храмі Святої Трійці УГКЦ викликали у настоятеля й вірян піднесені почуття. Творчі зв’язки поєднують «Журавлик» і «Коралі» вже кілька років. «Журавлик» уже двічі ставав лауреатом Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Вишгородська Покрова», під час якого наші хористки проживали у сім’ях учасників «Коралів». Тепер свою гостинність демонстрували сім’ї «журавлят».

Ще один Різдвяний концерт, який налічував у програмі близько 20 творів, подарував «Журавлик» священикам і прихожанам храму Святого Йосафата УГКЦ у неділю, 21 січня. Спів дітей був проникливим і мав високу художню цінність. «Щедрик» Миколи Леонтовича, «Янголи у небі» в аранжуванні Олександра Кошиця, «Нова радість» в аранжуванні Павла Мережина, як і на попередніх концертах, виконувалися по кілька разів на вимогу слухачів.

А вже 26-27 січня «Журавлик» і «Пастораль» брали участь у ХІІІ Всеукраїнському щорічному фестивалі колядок і щедрівок у місті Острозі, який проводить Національний університет «Острозька академія».

Володимир ПРОКОПОВ

Фото Марини НЕТЕЧІ