Коляда від капели «Золоті ворота»

56

14 грудня відбувся концерт Народної академічної хорової капели Київського будинку вчених Національної академії наук України «Золоті ворота» під назвою «Різдвяна Зірка».

Наближення світлих новорічних свят знаний в Україні та за її межами колектив відзначив імпрезою, що склалася винятково із різдвяних творів. Музиканти на чолі з керівником капели, заслуженим артистом України Павлом Струцем виконали як нові, так і вже відомі глядачу хорові композиції.

Класика жанру хорової обробки народної пісні і твори сучасних митців – «Свята ніч» Франца Грубера і колядка «Заспіваймо» Анастасії Комлікової, «Щедрик» Миколи Леонтовича» і «Пречистая Діва» з репертуару гурту «Піккардійська терція», «Бог народився» Андрія Гнатишина і щедрівка «В зеленім ліску» Мирона Дацка – лунали у майстерному виконанні співаків капели.

Окрім різдвяних піснеспівів у програмі вечора прозвучав один із останніх творів Ганни Гаврилець – «Молитва». Цю композицію Ганна Олексіївна завершила 24 лютого 2022 року. А через два дні мисткині не стало…

Незаперечною родзинкою імпрези стала хорова мініатюра «Різдвяна зірка»: до інструментальної п’єси Аріеля Раміреса (колись вона звучала у телепередачі «У світі тварин») українська аранжувальниця і композиторка Ольга Токар написала слова. Так виник хор під назвою «Різдвяна зірка», що вперше прозвучав з великої сцени у концерті капели «Золоті ворота».

Окрім того у концерті пролунали ще два нових твори: колядки «Дивная новина» в обробці Ольги Штукалюк та «Небо і земля» в аранжуванні Ольги Токар. Усі три прем’єри глядачі зустріли гучними оваціями, а обробку «Небо і земля» Ольги Токар капела виконала на біс.

За інформацією прес-релізу