«Кontra-Punkte» – аудіовізуальний проект

167

24 жовтня, у понеділок, у київському Будинку актора (Ярославів Вал,7) відбудеться цікава акція під назвою «Кontra-Punkte»

«Кontra-Punkte» – це спільний проект відомих київських молодих митців Віталія Кияниці та Анжели Богаченко. Він присвячений мистецтву імпровізації та новій імпровізаційній музиці з візуальною складовою. Мистецтво сучасної фортепіанної імпровізації у взаємодії із динамічними відеокартинами сприятиме створенню масштабної синтетичної композиції у реальному часі. Поєднання і протиставлення звукових ліній та візуальних пластів у концертній просторово-часовій ситуації відтворить особливу атмосферу співтворчості, що зможуть відчути глядачі. У проекті поєднується сучасний відеоарт і фортепіанна музика різних жанрів: від експериментального авангарду до джазу й мінімалізму.

Віталій Кияниця
Віталій Кияниця

Віталій Кияниця – молодий український піаніст, композитор та імпровізатор. Лауреат кількох престижних міжнародних конкурсів як піаніст і композитор, серед них Orleans Piano Competition 2016 (Франція) – приз Андре Букурешлєва, Transatlantyk Instant Composition Contest (Польща), Masterpiece Management Composition Competition (Німеччина), Karl Filtch International Piano Competition (Сібіу, Румунія), Конкурс імені Антона Рубінштейна «Виконавець-композитор» (Санкт-Петербург, Росія).

Віталій – постійний учасник провідних європейських резиденцій та академій у галузі сучасної академічної музики, серед яких Lucerne Festival Academy, Impuls Academy, Klangspuren Schwaz Festival, Synthetis Summer Course та інші. Музикант є співзасновником і піаністом ансамблю сучасної музики Sed Contra Ensemble. У своєму композиторському доробку має близько 40 творів камерно-інструментального напрямку, а також кілька симфонічних. Виступає як фріджазовий піаніст у групах і соло. Репертуар Віталія Кияниці широкий і різноманітний: це музика ХХ сторіччя (Валентин Сильвестров, Трістан Мюрай, Сальваторе Шарріно, Луїджі Ноно, П’єр Булез, Карлгайнц Штокгаузен), твори ХХІ сторіччя (Марк Андре, Беат Фуррер), опуси молодих українських і європейських авторів. Лауреат Премії імені Левка Ревуцького (2016 р.).

Анжела Богаченко – молода українська художниця, режисер і відеопоет. Вона створює експериментальне кіно, відеоарт і анімацію, використовуючи нові візуальні знахідки. Техніка її робіт завжди різна, але всі її фільми мають самобутній характер. Учасниця багатьох фестивалів і творчих проектів в Україні, Німеччині, Італії, Великій Британії, Індії та інших країнах.

За матеріалами прес-релізу