Inside the war

16 червня о 18 годині в арт-клубі Pintagon у Харкові відбудеться унікальний концерт «Inside the War»

У програмі – музика, написана винятково у воєнний час, від лютого 2022 року, переможцями різних років Всеукраїнського конкурсу молодих композиторів імені Бориса Лятошинського. Конкурс є частиною Міжнародного фестивалю KharkivMusicFest із 2018-го.

Ці прем’єри пройдуть для харківських слухачів, та вже у липні презентуватимуться в Бельгії, а восени – у Німеччині.

Мета конкурсу – розвиток творчості молодих композиторів в Україні, їхня фахова орієнтація у професійному середовищі, підтримка цих творів. Основне завдання – створення мистецького простору можливостей майбутньої реалізації юних авторів.

«Ми проводимо конкурс не просто заради змагання, а й для того, щоб якось опікуватися лауреатами, дати їм можливість почути звучання їхніх опусів у професійному виконанні, – розповідає Іван Пахота, директор конкурсу. – Музика – найемоційніше з мистецтв, тому саме через неї найпростіше передати, що відчуває молодий митець на початку повномасштабного вторгнення агресора в країну: віру в майбутнє, як у фортепіанному квінтеті Олександри Романової «Життя починається знову», напругу, як у квартеті Юрія Пікуша, стійкість духу, як у музиці «Steel of the sea» Максима Поплінського, або ж драматичність ситуації, як у сонаті Тимура Кузнєцова».

Тож на сцені арт-клубу Pintagon пролунають твори учасників конкурсу композиторів у виконанні квартету «Схід-Опера» у складі Віри Литовченко, Наталії Бабарук, Віктора Вірясова, Тетяни Одринської та піаніста Максима Шадька.

«У ці важкі часи виникає відчуття, що кожен із нас має щось робити. Мистецький фронт – такий самий фронт, як і воєнний. Ми бачимо, як його, недооціненого нами, тепер використовує ворог, – коментує Марія Горбонос, виконавча директорка фестивалю KharkivMusicFest. – Сьогодні слід переосмислити важливість впливу культури на сприйняття і нашої держави у світі, й нашого особливого культурного коду. Тому тішимось, що музику проєкту «Inside the war» почують і за кордоном – на фестивалі Walden festival, який відбудеться 15-16 липня у Брюсселі, і на німецькому Usedomer Musikfestival, що пройде 16 вересня – 7 жовтня на острові Узедом. Проте символічно, що прем’єру першими почують харківські слухачі».

Програма: Олександра Романова. «Життя починається знову»; Тимур Кузнєцов. Соната для фортепіано; Максим Поплінський. «Steel of the sea»; Юрій Пікуш. «Contrapunktum».

Вхід – free donation.

За інформацією пресрелізу