dyxyland

15 січня 2019 року на сцені Колонного залу імені Миколи Лисенка Національної філармонії України відбувся 3-й концерт проекту Асоціації естрадних і джазових оркестрів України Національної всеукраїнської музичної спілки «Новорічний диксиленд» за участю колективу «DIXIE.DP.UA.» з міста Дніпра

Протягом двох відділень концерту прозвучало близько 25 музичних творів і відчувалося, що виступ дніпровських музикантів у Національній філармонії – дуже важлива подія у творчому житті колективу. Лише рік виповнився від дня його створення, однак він уже знайшов своє місце у джазовому житті України, й зокрема у Дніпрі.

Вагому роль у сприянні виступу молодого колективу, котрий швидко набирає обертів, відіграло керівництво філармонії, яке вирішило підтримати музикантів з іншого регіону країни й познайомити столичну публіку з їхньою творчістю.

Трохи із історії створення «DIXIE.DP.UA».

Молодий колектив остаточно сформувався у вересні 2017 року після кількох концертів, що об’єднали музикантів у бажанні створити постійний проект. Гурт складається із високопрофесійних музикантів, які, окрім виконавства, займаються викладанням у музичних школах. Таким чином, творчо розвиваючись, вони мають змогу паралельно стимулювати вихованців до вивчення джазу, подаючи їм особистий приклад.

Зі слів самих митців, їхнім головним творчим кредо є пропагування саме традиційного джазу – музики ХХ століття, із якої усе й почалося. Останнім часом вона чомусь не часто звучить на концертах, але, за переконанням учасників колективу, не втратила привабливості й краси.

Артисти використовують у програмах елементи шоу, які стають джерелом особливої енергії, запалюючи ритмами регтаймів, фокстротів, блюзів, що до вподоби слухачам. Родзинку концертам надає і використання спеціального інструмента «washboard», або пральної дошки. Це не «прикол», а традиційний інструмент початку ХХ століття, котрий застосовували практично всі диксиленди. Для багатьох сучасних глядачів – це цікава диковина.

У концерті брали участь: Євген Самара (кларнет), Максим Нестеренко (труба), Юрій Півень (банджо, гітара), Олександр Шкребець (ударні, перкусія). Учасниками групи також є Павло Сухановський (бас) і окраса колективу – чарівна вокалістка Юлія Гаранжа, яка нещодавно почала грати ще й на укулеле, знайомлячи зі звучанням інструмента слухачів.

Популярність колективу зростає, про що свідчать запрошення виступити у численних творчих заходах Дніпра і всієї України. У стратегічних планах гурту – тур країнами Європи.

Особливу повагу викликає вступ усіх членів «DIXIE.DP.UA» до Національної всеукраїнської музичної спілки, зокрема її підрозділу – Асоціації естрадних і джазових оркестрів України. Метою такого кроку колектив вважає розширення свого музичного кругозору, обмін досвідом, цікаві знайомства та можливість спілкування, створення спільних музичних проектів, концертів із колегами з усіх регіонів України.

Слід відзначити, що ансамбль повною мірою виправдав очікування столичної публіки, яка протягом усього концерту підтримувала бурхливими оплесками виступи музикантів. І це не дивно, оскільки різноманітний музичний репертуар був близьким серцям слухачів, зрозумілим кожній людині, що притаманно мелодіям традиційного джазу – жанру, який уподобали музиканти.

То був справжній екскурс у далекі 1900-ті роки. Перед очима публіки поставали колоритні картинки нью-орлеанського джазу, які доповнювалися вдалими коментарями музикантів. Кожен із членів колективу цілковито занурювався у виконувані твори, періодично вміло виступаючи як соліст.

Про цей гурт особистостей так і хотілося сказати: «Замріяні джазом». Здалося, що слухач скучив за такою музикою, сповненою простоти, щирості та яскравої святковості. Зі слів музикантів, вони відчули велике задоволення і натхнення від виступу на такій почесній, відповідальній сцені.

Отже, кредо колективу «Все, що ми робимо, – для Вас» – дотримано! Тож побажаємо гурту нових творчих досягнень, яскравих виступів, у тому числі й у концертах Асоціації естрадних і джазових оркестрів України Національної всеукраїнської музичної спілки.

Залишається сказати, що відбулася ця творча імпреза і своєрідна презентація колективу у столиці України з ініціативи відповідального секретаря асоціації Галини Макаренко-Дергунової, за підтримки Олени Зеніної – помічника художнього керівника філармонії та Олексія Вікулова – диригента «Drum Art Big Band».

Галина МАКАРЕНКО-ДЕРГУНОВА