Концерт «Знайомство з класикою»

426

18 травня у Національному будинку органної і камерної музики України (НБОКМУ) пройде сьома імпреза з такою назвою

Цей концерт – для родин, де є діти-школярі, а також для людей, які хочуть відкрити для себе світ класичної музики за невеликі кошти.

Про цикл концертів «Знайомство з класикою» розповідає одна із засновниць проекту, заслужена артистка України, піаністка та педагог Катерина Баженова:
«Ідея проведення циклу концертів “Знайомство з класикою” виникла ще два роки тому. Цей проект – спільна ініціатива адміністрації НБОКМУ в особі директора Тетяни Стахурської та ініціативної групи солістів: мене, Іванни Пліш (сопрано), Сергія Андрощука (тенор), Ірини Харечко та Валерії Балаховської (орган). Цикл концертів спочатку був призначений для школярів. Мета проекту – популяризація класичної музики. Адже твори є легкими для сприйняття та невеликими за об’єом.

Перший концерт пройшов у жовтні минулого року, він був розрекламований у музичних і загальноосвітніх школах. Ви уявляєте, на концерти приїджають класами не лише з Києва, а й області. Атмосфера музичних вечорів дивовижна!

Ми вирішили проводити концерти вдень по суботах раз на місяць. Тривалість кожного – близько години. За цей час музиканти намагаються продемонструвати різноманітність класичної музики, усю її стильову палірту. Протягом концертного сезону усі солісти та ансамблі НБОКМУ взяли участь у циклі музичних вечорів “Знайомство з класикою”.

Важливо те, що ми вирішили зробити вартість усіх квитків на концерти із циклу музичних вечорів “Знайомство з класикою” 50 гривен. Це наш соціальний проект для родин із дітьми-школярами та малозабезпечених громадян, а також для тих, хто вирішив відкрити для себе світ класичної музики».

Отже, заключний у цьому концертному сезоні, сьомий концерт циклу пройде 18 травня. У концерті візьмуть участь: камерний ансамбль «Київ» (художній керівник – заслужена артистка України Ганна Нужа), заслужена артистка України Ірина Харечко (орган) і лауреат міжнародних конкурсів Віталій Чікіров (ліричний баритон). Програма музичного вечора цікава та різноманітна. Прозвучать твори композиторів різних країн та епох – від XVIII століття до сьогодення: Антоніо Вівальді, Вольфганга Амадея Моцарта, Мирослава Скорика, Астора П’яццолли, Жака Ніколя Лемменса, Жана Лангле, Гі Бове, Мікаела Тарівердієва, Джерома Керна та інших.

Ольга ПРИНДЮК