musictoimpress

Юні українські піаністи – колишня кримчанка Христина Михайліченко (9 років) та киянин Євген Моторенко (15 років) – виступлять у Нью-Йорку, Вашингтоні та Александрії.

Імпрези організувала громадська організація Центр культурних ініціатив «Responsible future» («Відповідальне майбутнє»), однією із програм якої є підтримка обдарованих дітей, що є вимушеними переселенцями із Криму та зони АТО. Протягом року діти із Криму та Донбасу виступали з концертами в містах України та за кордоном – у парламенті Євросоюзу у Брюсселі і Дитячому фонді ООН (UNICEF) у Парижі.

І тоді, і цього разу у зарубіжних акціях юні таланти концертували разом з іменитими українськими музикантами – скрипалькою Богданою Півненко, заслуженою артисткою України, однією із засновниць центру «Відповідальне майбутнє», та піаністом Дмитром Суховієнком, вихованцем київської фортепіанної школи, котрий нині живе і працює у Європі. На 29 червня запланований концерт у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку, а 30 червня відбудуться одразу два концерти – у головному офісі Світового Банку у Вашингтоні, на який запрошені банкіри з різних країн світу, та Музеї історії «The Lyceum» у місті Александрія, що неподалік столиці США. Звучатимуть твори Моцарта, Рахманінова, Шопена та інших видатних композиторів. Ці акції, окрім блискучої можливості для молодих віртуозів заявити про себе, мають на меті презентувати Україну як країну талановитих і творчих дітей, які, завдяки відповідальній турботі дорослих досягатимуть у майбутньому нових вершин, незважаючи на вкрай несприятливі нинішні українські умови – війну та економічну розруху.