lyatoshynskyi-trio

Напередодні запису дебютного аудіо-CD «Лятошинський тріо» дадуть два концерти у Харкові – 10 вересня у Схід Opera та Львові – 13 вересня у Львівській національній філармонії, присвячені 125-ти річчю від дня народження Бориса Лятошинського

До першого альбому музикантів увійдуть твори українського композитора, диригента, видатного Майстра, якому судилося жити в переломні часи і підняти українську музику на якісно новий рівень, – Бориса Лятошинського: фортепіанні тріо № 1 і № 2.
Запис здійснюватиме незалежний музичний лейбл Golka Records (Львів), що співпрацює із найцікавішими сучасними композиторами й виконавцями в жанрі класичної музики, джазу та етно.

Ця подія важлива не тільки для самого колективу, а й української музики загалом, адже, як пише музикознавець Юлія Пальцевич: «Борис Лятошинський є беззаперечно знаковою постаттю, класиком ХХ століття. Однак у світі його музика майже невідома, що великою мірою було зумовлено закритістю української культури: з одного боку – радянська “залізна завіса”, з іншого – ревність місцевих “діячів”, що за будь-яку ціну вислужувалися перед вищим керівництвом і партійними органами, але й певна ізоляція українського мистецтва, штучно створювана “центром”. Відомий диригент Геннадій Рождественський, який у числі інших виконував твори Лятошинського, колись висловився: “Якби ця людина в радянський час жила у Москві, то його кар’єра була б на рівні Шостаковича”. Чого вартують тільки імена його учнів у Київській консерваторії: Валентин Сильвестров, Леонід Грабовський, Віталій Годзяцький, Леся Дичко, Ігор Шамо, Іван Карабиць, Євген Станкович».

Тож, «Лятошинський тріо» здійснюють справжню місію, коли поряд із класичним репертуаром особливу увагу приділяють сучасній музиці, а також творчості таких українських композиторів-велетнів, як Лятошинський. Навіть назвою колективу популяризуючи його творчість не лише в Україні, а й далеко за її межами. Адже до складу тріо, заснованого 2019 року, увійшли відомі й затребувані в Європі музиканти з українським корінням: Михайло Захаров, скрипка (Україна–Австрія); Роман Лопатинський, фортепіано (Україна); Олексій Шадрін, віолончель (Україна–Німеччина).

Михайло Захаров: «Дуже радий, що із записом обох фортепіанних тріо Бориса Лятошинського на нашому дебютному диску вдасться втілити нашу давню мрію –відкрити світові шедеври української камерної музики».

У програмі концертів у Харкові та Львові прозвучать: Фортепіанне тріо сі-бемоль мажор Gassenhauer Людвіга ван Бетховена, Ноктюрн мі-бемоль мажор Франца Шуберта, Фортепіанне тріо № 1 Бориса Лятошинського.

За інформацією пресрелізу