«Літні музичні промені» 2017

148

7 серпня у Києві розпочнеться традиційний для цієї пори фестиваль оркестрової музики «Літні музичні промені». Упродовж трьох тижнів у Національній філармонії України відбудеться чотирнадцять концертів, в яких звучатиме музика різних епох, стилів і національних культур. Цьогоріч у фестивалі візьмуть участь вісім оркестрів. Інтригу заходів становитимуть виступи Духового оркестру Військово-повітряних сил США в Європі та Молодіжного симфонічного оркестру України спільно з Федеративним молодіжним оркестром Німеччини під орудою Оксани Линів.

Два понеділки на сцені Колонного залу імені Миколи Лисенка виступатиме Національний ансамбль солістів «Київська камерата» (диригент – Валерій Матюхін). Колектив представить концертну серію «Спогади про минуле». 7 серпня оркестр і солісти Валентина Матюшеко (сопрано), Ольга Табуліна (меццо-сопрано), Дмитро Таванець (фортепіано), Соломія Івахів (скрипка, США) і Назар Стець (контрабас) озвучать твори Дж. Боттезіні, М. Глінки, Е. Гріга, Й. А. Хассе, Ф. Мендельсона та К. Сен-Санса. У програмі 14 серпня об’єднано твори В. А. Моцарта, Н. Паганіні, Ф. Шуберта, М. Равеля, О. Респігі, Е. Ізаії, Є. Хубаї, Є Станковича; солісти вечора – Соломія Сорока (скрипка, США), Артур Грін (фортепіано, США), Катерина Супрун (альт), Валерія Туліс (сопрано) і Ярослава Некляєва (арфа).

Наступного фестивального понеділка, 21 серпня гратиме Національний камерний ансамбль «Київські солісти». У програмі під назвою «Опероманія» прозвучать оркестрові фрагменти з опер П. Масканьї, Дж. Верді, Е. Блоха, Ж. Массне і Р. Вагнера. Із оркестром виступатимуть гості з Естонії: диригент Еркі Пехк і скрипалька Ребекка Сіймер.

По вівторках 8 та 15 серпня програми популярної музики представить Національний академічний духовий оркестр. 8 серпня у концерті «Легенди року» звучатимуть композиції з репертуару гуртів «Queen», «Eagles», «The Beatles», «Scorpions», «Status Quo», «Aerosmith», «Bon Jovi», «Led Zeppelin», «Pink Floyd», «AC/DC», «Deep Purple». У супроводі оркестру під батутою Олексія Вікулова співатиме фіналіст телевізійного шоу «Голос країни» Олексій Онофрійчук. 15 серпня колектив гратиме саундтреки з кінофільмів «Бетмен, «Джеймс Бонд-007», «Індіана Джонс», «Супермен», «Король Артур», «Гаррі Поттер», «Людина-павук-2», «Володар перснів».

11, 16 і 23 серпня господарем філармонійної сцени буде Київський камерний оркестр. 11 серпня колектив презентує програму з творів італійських композиторів А. Вівальді, А. Джуліані, О. Респігі, Дж. Боттезіні та Дж. Россіні. У супроводі оркестру гратимуть гітарист Андрій Остапенко, скрипалі Вікторі Іванов, Олексій Колесник, Ігор Рябінін, Наталія Булат, Каріна Лебедь, Янжима Морозова, контрабасист Михайло Чайкін. По середах, 16 серпня у виконанні оркестру звучатимуть «Пори року» А. Вівальді та А. П’яццолли, а 23-го під орудою Вадима Борисова – «Променад-концерт» із композицій Ф. Шуберта, Е. Гріга, М. Равеля, Г. Перселла, Й. Брамса, Б. Бартока і Н. Скалкоттаса.

Четверги віддано Академічному симфонічному оркестру Національної філармонії України. 10 серпня у програмі фестивалю німецька класика: Перший фортепіанний концерт Й. Брамса, який разом із оркестром на чолі з Віталієм Протасовим виконає піаніст Микола Сук (США), і Шоста «Пасторальна» симфонія Л. ван Бетховена. За тиждень, 17 серпня, слухачі почують симфонічні фрагменти із театральних творів Ж. Бізе, П. Масканьї і С. Прокоф’єва та «Аранхуезький концерт» для гітари з оркестром Х. Родріго (соліст – Андрій Остапенко). За диригентським пультом – Ігор Палкін. В останній фестивальний день, 31 серпня виступить Антоній Баришевський, котрий виконає Концерт для фортепіано з оркестром ре мажор Й. Гайдна. Також прозвучать оркестрові твори Е. Гріга і Л. ван Бетховена. Оркестром керуватиме Микола Дядюра.

Фестивальні вечори після Дня Незалежності декларуватимуь ідею інтегрування українського суспільства у світовий культуропростір. 25 серпня на слухачів чекає програма популярної американської музики у виконанні Духового оркестру Військово-повітряних сил Сполучених Штатів Америки в Європі (диригенти – підполковник Дон Скофілд і капітан Джастін Льюїс). Концерт пройде за підтримки Посольства США в Україні.

26 серпня, у суботу на сцені Національної філармонії гратимуть Молодіжний симфонічний оркестр України та Федеративний молодіжний оркестр Німеччини. Під орудою Оксани Линів та у виконанні солістів Катерини Тітової (фортепіано, Україна– Німеччина), Тобіаса Фельдмана (скрипка, Німеччина) і Костянтина Манаєва (віолончель, Росія– Німеччина) звучатимуть твори Ф. К. Моцарта, Л. ван Бетховена і Б. Лятошинського.

Початок усіх концертів о 19:00.