metini

Які світові зірки джазу розпочнуть європейські тури з України? Хто з українських музикантів відкриє фестиваль? Який видатний майстер вперше за історію фестивалю проведе workshop з українськими музикантами?

15 лютого в Креативному просторі “Часопис” відбулася перша прес-конференція з нагоди старту Львівського Шостого Alfa Jazz Fest’у, на якій київські журналісти отримали відповіді на ці важливі питання українського джазового життя. Бо не секрет, що протягом останніх шести років Львів є головним центром джазування в нашій країні.

Отже, з 24 до 27 червня 2016 року в українській західній столиці відбудеться шостий міжнародний фестиваль Alfa Jazz Fest. Традиційно на трьох сценах в центрі Львова виступатимуть найкращі джазові виконавці США, Європи та України. Програма кожної сцени – це концерти виконавців, які сьогодні творять світову джазову історію.

Серед хедлайнерів Alfa Jazz Fest 2016 – легендарний джазовий гітарист Пет Метіні, володар 20 премій Grammy в 12 різних категоріях. Концертом у Львові 24 червня музикант розпочне свій тур Європою з новою програмою та новою групою. За результатами голосування «Обирай хедлайнера Alfa Jazz Fest 2016» Пет Метіні увійшов до Топ-5 найбільш очікуваних в Україні музикантів, адже його єдині гастролі в Україні відбулися в далекому 1987 році. Вперше на сцені імені Едді Рознера виступатимуть не два музичних колективи, як завжди, а пройде один великий концерт гурту видатного музиканта.

Артуро Сандоваль
Артуро Сандоваль

25 червня на головній сцені Alfa Jazz Fest виступить квартет триразового володаря Grammy саксофоніста Бренфорда Марсаліса зі спеціальним гостем, відомим вокалістом Куртом Еллінгом. У цей день також дасть концерт відомий кубинський джазовий трубач Артуро Сандоваль. На рахунку музиканта 10 премій Grammy і 17 номінацій на неї. У 2013 році Артуро отримав Presidential Medal of Freedom особисто з рук президента США Барака Обами.

Ще одним із хедлайнерів Alfa Jazz Fest-2016 стане відома джазова співачка Даян Рівз. Вона володіє 5 преміями Grammy і є єдиною вокалісткою, яка має три Grammy за альбоми, що вийшли поспіль.

Даян Рівз
Даян Рівз

Не менш зірковим буде склад музикантів, що виступатимуть на сценах в центрі міста – на Площі Ринок (24-27 червня) та біля Палацу Потоцьких (25-27 червня). На Площі Ринок планується відкриття фестивалю за участю відомого українсько-американського піаніста, автора музики та аранжувань Вадима Неселовського, який презентує програму з Академічним молодіжним симфонічним оркестром «ІNSO-Львів».

Також виступить американський джазовий фьюжн-гітарист Дін Браун, гітару якого можна почути у понад 200 альбомах. Традиційно в 2016 році буде представлено широку географію учасників фестивалю, передбачаються виступи колективів із Великобританії, Італії, Австрії, Польщі, Німеччини, Франції, США, України. Всього за 4 дні фестиваль відвідають більше 100 музикантів із понад 10 країн світу.

Дін Браун
Дін Браун

Окрім концертів, гостей форуму чекає насичена програма спеціальних заходів. Серед них – один із корифеїв українського джазового руху Леонід Гольдштейн, який проведе серію джазових кінопоказів упродовж трьох днів у парковій зоні. Відвідати кінопокази зможуть усі охочі безкоштовно.

Уперше за історію фестивалю з метою підтримки та просування молодих талановитих українських музикантів планується проведення workshop Майкла Абене – відомого піаніста, композитора й аранжувальника одного з найвідоміших європейських біг-бендів: WDR Big Band. Аранжування Майкла Абене звучать по всьому світу, в тому числі для Randy Brecker, Paquito D’Rivera, Joe Lovano, John Scofield, Patti Austin, Mike Stern, Gary Burton, Dave Liebman, Bill Evans, Kurt Elling, Eddie Daniels, Tom Harrell.

Також на гостей фестивалю чекає відкрита лекція Ларрі Епплбаума, головного спеціаліста відділу музики Бібліотеки Конгресу США, радіоведучого і продюсера телепрограми “The sound of surprise” та журналіста одного з найавторитетніших джазових видань “Jazz Times”. До речі, Ларрі Епплбаум раніше вже виступав із лекцією у рамках Alfa Jazz Fest у 2012 році.

Усі бажаючі зможуть безкоштовно насолоджуватись виступами зірок у пікніковій частині головної сцени фестивалю в Парку культури імені Богдана Хмельницького Для тих, хто не матиме змоги приїхати до Львова на фестиваль, організатори подбали про можливість переглянути концерти в інтернеті. Користувачі сервісу YouTube зможуть дивитись виступи з головної сцени фестивалю в режимі реального часу.

Довідка: Alfa Jazz Fest – міжнародний джазовий фестиваль, який проходить в Україні в останні вихідні червня з 2011 року.

Організатор фестивалю – ТОВ «Леополіс Джаз», виконавчий директор – Наталія Горбачевська, творчий куратор – джазовий експерт Олексій Коган.

До Консультаційної ради фестивалю входять відомі люди, серед яких музикант Святослав Вакарчук. Щорічно фестиваль відвідує понад 40 тисяч гостей з України та зарубіжжя.

За матеріалами прес-релізу

На головному фото – Пет Метіні