
Ювілейна, десята едиція майстеркласів COURSE проходитиме з 17 до 22 лютого
Як відомо, COURSE – це перші в Україні регулярні міжнародні майстеркласи для молодих композиторів, започатковані 2012 року. Їхня мета – активізувати діяльність у середовищі насамперед українських композиторів, надати їм можливість отримати додаткові важливі знання, стимулювати до подальшого професійного зростання у процесі спілкування й інтенсивної творчої роботи із запрошеними відомими європейськими композиторами-менторами та музикантами Ensemble Nostri Temporis.
За минулі дев’ять років проведення заходу учасниками стали понад 50 молодих композиторів з України, Німеччини, Польщі, Латвії, Греції, Туреччини, Південної Кореї. Тепер вони набули статусу знаних митців.
Цьогоріч менторами події будуть усесвітньо відомі композитори – Алла Загайкевич (Україна), Славомір Войцеховскі (Польща) та Люкса (Мартін Шюттлер, Німеччина).
До участі з-поміж 14-ти кандидатур було відібрано 5 молодих авторів із Києва, Харкова, Кривого Рогу, Черкас і Тернополя. Вони лише починають творчий шлях, здобуваючи освіту в музичних академіях Дніпра, Львова та Харківському національному університеті мистецтв імені Івана Котляревського. Це Єлизавета Волошина, Анна Гуріна, Денис Кучер, Максим Іванов і Федір Першко.
Формат майстеркласів – це ранкові, денні та вечірні події, як публічні (презентації, лекції, дискусії, концерти), так і індивідуальні заняття з педагогами та консультації з виконавцями. Після трьох онлайн-сесій упродовж грудня та січня, а також інтенсивної роботи з написанням нових творів, учасники зустрінуться у Львові для консультацій з менторами та репетицій із виконавцями Ensemble Nostri Temporis: це Наталія Кожушко-Максимів (флейта), Тарас Гамар (кларнет), Андрій Павлов (скрипка), Назарій Стець (контрабас), Максим Шадько (фортепіано).
Проєкт майстеркласів COURSE розрахований на трирічне провадження і співфінансується програмою «Креативна Європа» Європейського Союзу у співпраці з Ulysses Platform.
17 лютого з 12:00 до 15:00 у Jam Factory Art Centre (вул. Хмельницького, 124) відбуватимуться Відкриття 10-ї едиції та публічні презентації творчих планів події від організаторів, менторів та учасників. Ексклюзивним проєктом у рамках події стане перформативна лекція-презентація альбому «LIMBO» відомої української виконавиці Вікторії Вітренко – о 16:00.
З 18 до 21 лютого у Львівській філармонії триватимуть закриті заняття з викладачами й виконавцями, а 22 лютого о 18:00 у Концертному залі імені Станіслава Людкевича пройде фінальний концерт.
Виконавці: «Ensemble Nostri Temporis» – Наталія Кожушко-Максимів (флейта), Тарас Гамар (кларнет), Андрій Павлов (скрипка), Назарій Стець (контрабас), Максим Шадько (фортепіано).
У програмі – твори учасників Єлизавети Волошиної, Анни Гуріної, Дениса Кучера, Максима Іванова та Федора Першка, а також композиції менторів Алли Загайкевич, Люкси (Мартіна Шюттлера, Німеччина) та Славоміра Войцеховскі (Польща)
За матеріалами пресрелізу