menabde

26 жовтня баяніст Ігор Саєнко, диригент Міхеїл Менабде і Київський камерний оркестр виконають камерну програму. Концерт, присвячений 60-річчю від дня створення Київського камерного оркестру, відбудеться на сцені Національної філармонії України.

За словами Міхеїла Менабде, творчий імпульс цього концерту йшов від Ігоря Саєнка. Саме він запропонував спільно виконати в сезоні твір Гії Канчелі Kapote (із грецької – «одного разу») для баяна і камерного оркестру.

Міхеїл Менабде: «Із Саєнком ми зустрілися у травні цього року, коли я виступав у концерті до 30-річчя Українського дому. Звичайно, я втішився можливості знову приїхати до Києва й виступити на сцені філармонії з моїм улюбленим Київським камерним оркестром. Адже саме у стінах Національної філармонії я робив свої перші кроки як диригент – із симфонічним і камерним оркестрами філармонії. У програмі, крім Канчелі, прозвучить Третя камерна симфонія ще одного знаменитого грузинського композитора Сулхана Насідзе (цей твір Київський камерний виконував 1982-го разом із диригентом Антоном Шароєвим – ред.), Мusica dolorosa латиського композитора Петеріса Васкса і п’єса українського композитора Максима Шалигіна «Янгол», присвячена пам’яті Гії Канчелі. Цього разу «Янгол» прозвучить у версії для баяна і струнних. Нову версію композитор зробив спеціально для цього концерту на моє прохання. Сподіваюсь, програма буде цікавою для любителів камерної музики. Мирного неба всім киянам і до зустрічі на концерті!»

Концерт відбудеться за підтримки пана Грігола Катамадзе, Президента Асоціації платників податків України, Надзвичайного та Повноважного Посла Грузії в Україні (2000–2007 та 2009–2013 рр.) і грузинсько-української меценатки Ірини Паліашвілі.

За інформацією прес-анонсу