Shtilman14_2

Це перший в Україні проект Міжнародної мистецької асоціації AIDA, яким у Львові, Одесі і Києві відзначають столітній ювілей одного із найвизначніших музикантів ХХ століття – Ієгуді Менухіна.

Вибір саме цих міст невипадковий. Україна, історія нашої держави, її земля, природа – значимі поняття у житті геніального музиканта. Як відомо, його матір, яка походила з караїмів і була спадкоємицею кримських ханів, народилася у Криму, поблизу Ялти. Любов до своєї батьківщини вона зуміла передати сину. Образ Криму – «дивовижної землі з розповідей матері» – постійно зринає на сторінках автобіографії Менухіна. Музикант неодноразово зізнавався, що саме дитячі враження про маленьку батьківщину справили неймовірний вплив на його світогляд і творчість… Менухін мріяв відвідати з концертами Київ, Одесу і Ялту. Але раптова смерть зупинила наміри музиканта. У пам’ять про його мірю організатори проекту вирішили включити до концертного туру Київ, Одесу і Львів (за неможливості провести імпрезу в Ялті).

Проект розпочався з Одеси, де вже 15 квітня відбувся перший концерт. На черзі Львів – 18 квітня і Київ –22 квітня.

У меморіальному турі«Менухін-100» беруть участь: скрипалі Дмитро Ситковецький (США, виступає також як диригент) і Назарій Пилатюк (Україна) та піаніст Дмитро Суховієнко (Бельгія).

«Симфонічну підтримку» солістам забезпечують Національний Одеський філармонічний оркестр на чолі з Вікторією Жадько, Академічний молодіжний симфонічний оркестр «INSO-Львів» під орудою Мирослава Скорика і Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України під керуванням Романа Кофмана.

До концертних програм увійшли твори, які особливо часто виконував сам Ієгуді Менухін:18-04-1
Фелікс Мендельсон. Увертюра до опери «Гебриди»,
Роберт Шуман. Концерт ля-мінор для фортепіано з оркестром,
Йоганнес Брамс. Концерт ре-мажор для скрипки з оркестром,
Йоганн Себастьян Бах. Чакона (перекладення для симфонічного оркестру Натана Рахліна),
Фелікс Мендельсон. Концерт мі-мінор для скрипки з оркестром,
Нікколо Паганіні-Мирослав Скорик. «Каприси» для симфонічного оркестру.

Кульмінацією ювілейних імпрез в Україні стануть мистецькі заходи 22 квітня 2016 року – саме в день 100-ліття Менухіна. У Києві в приміщенні Національної філармонії України планується зустріч із видатним режисером, автором фільму про Менухіна Бруно Монсенжоном, представниками громадськості Князівства Монако, а також концерт за участю всесвітньо відомих музикантів.

На фото: Ієгуді Менухін, Ігор Ойстрах і Валерій Ойстрах після концерту пам’яті Давида Ойстраха у залі Московської консерваторії. 1987 р.