mukachiv-hor

Два тижні провів Хор хлопчиків і юнаків Мукачівської хорової школи у Франції, у Charente-Maritime, на 29-му Міжнародному музичному молодіжному фестивалі «Eurochestries»

За умовами фестивалю Мукачівський хор хлопчиків і юнаків був єдиним хоровим колективом серед симфонічних і камерних оркестрів з Іспанії, Мексики, Канади, Естонії, Росії, Китаю. Це викликало особливу увагу і, звичайно, відповідальність у спільному виконанні творів, із якими хор упорався бездоганно, отримавши вдячність публіки й оргкомітету форуму.

З великім успіхом пройшли концерти хору в містах Montguyon (3 серпня), Barbezieux (6 серпня), Saint-Sauveur d`Aunis (7 серпня), Saint-Savinien (8 серпня), Saujon (2 серпня), «Європейський» концерт з іспанським оркестром La Linea, де в спільному виконанні прозвучали «Ave, verum» Вольфганга Амадея Моцарта (диригент – Данієль Гарсіа Каро) і гімн фестивалю «Eurochestries» (музика Ж.Ф. Ванбеселаере, слова К. Револьта, диригент – Володимир Волонтир).

5 серпня у місті Jonzac хор співав на Месі в церкві Св. Георгія із нагоди фестивалю «Eurochestries».

Концерти хору складалися з двох відділів, у яких звучала музика українських композиторів-класиків – Артемія Веделя, Миколи Леонтовича, Олександра Кошиця, західноєвропейських композиторів – Йоганна Себастьяна Баха, Орландо Лассо, Шарля Гуно, Джузеппе Зеліолі, обробки українських народних пісень, пісні січових стрільців Михайла Гайворонського, а також твори Володимира Волонтира.

Виступи відбувалися у переповнених старовинних церквах XI–XIII століть і концертних залах, де панувала атмосфера вишуканості й справжнього свята високої музики. На всіх концертах хору разом із прапором Євросоюзу гордо майорів український прапор.

Незабутні враження залишилися від спільних репетицій і виступів у гала-концертах відкриття й закриття фестивалю у Конгрес-центрі м. Jonzac і спеціально підготовленому амфітеатрі на центральні площі міста Pons, де в надзвичайній, урочистій атмосфері з яскравими феєрверками завершився фестиваль.

У гала-концертах, окрім власної програми, хор виконав разом зі зведеним симфонічним оркестром спеціально підготовлені твори: «Аmerica» з мюзиклу Леонарда Бернстайна «West side story», фінал II дії з опери «Аїда» Джузеппе Верді, гімн «Eurochestries».

Для багатьох французів приморського краю Charente-Maritime, що на самому кінці Європи, Мукачівський хор хлопчиків і юнаків своїм самобутнім співом відкрив Україну з її неперевершеними пісенними традиціями і хоровою культурою.

У вільний від концертів час учасники хору відвідали аквапарк і озеро у м. Jonzac, мали екскурсію на завод із виготовлення коньяку і піно «Bertrand», здійснили подорож до міста La Rochelle, столиці департаменту Charente-Maritime, до берега Атлантичного океану, де споглядали відомий Fort Boyard.

Дорогою додому учасники поїздки зупинилися в Парижі. Це була незабутня прогулянка до Ейфелевої вежі, Єлисейськими полями до оперного театру, Лувру, набережною Сени, Собору Паризької Богоматері. Фізичну втому нівелював спів творів: «Привітальна» Володимира Волонтира, «Щедрик» Миколи Леонтовича, «Gloria» Джузеппе Верді, гімну фестивалю. Французи зустрічали музику зацікавленими, радісними поглядами і щирими оплесками.

Цікавою була екскурсія в Регензбург у Німеччині, щирий і теплий прийом очікував на хористів у місті Бруку, – німецька громада гостинно прийняла Мукачівський хор.

«До нових зустрічей!» Це звернення президента фестивалю Клода Револьта Хор хлопчиків і юнаків Мукачівської хорової школи буде радий реалізувати в майбутньому.

Христина ВОЛОНТИР