krushelnytska-muzey-veresen

Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької активно розпочинає осінній сезон із 18-ти різноманітних заходів. Попереду піші екскурсії вулицями, якими крокувала Соломія Крушельницька, імпрези до Дня народження видатної оперної діви, лекції, відкриття виставок і камерні концерти

«Афіша подій музеїв Соломії Крушельницької і Станіслава Людкевича на вересень! Ми спланували багато: виставки, зустрічі та концерти, щоб через силу мистецтва й патронів інституцій надихати і дарувати гостям силу», – зазначає керівник музеїв Тарас Демко.

Субота, 21.09 \ 15:00. Піша екскурсія «Соломія Крушельницька – львів’янка світової слави»

Львів завжди був для Соломії Крушельницької особливим містом, яке вона любила і з котрим були пов’язані важливі віхи її життєвого і творчого шляху. Це – навчання в Консерваторії галицького музичного товариства, виступи на концертних і театральних сценах, зустрічі з друзями й родиною, купівля власного будинку, викладацька діяльність у Львівській державній консерваторії.

Екскурсія – можливість пройтися вулицями і площами Львова, що пам’ятають видатну співачку, ближче ознайомитися з будівлями, в яких звучав її неймовірний голос, і дізнатися цікаві факти історії про перебування Соломії Крушельницької у Львові.

Субота, 21.09 \ 21:00. Шедеври фортепіанної музики при свічках. Меланія Макаревич

Вечір у камерному просторі під мерехтіння свічок і звуки фортепіано. У виконанні Меланії Макаревич прозвучать шедеври фортепіанної музики, мелодії яких знає і любить кожен. У програмі вечора – музика найвідоміших композиторів епохи бароко, класицизму та романтизму: Йоганна Себастьяна Баха, Вольфганга Амадея Моцарта, Людвіга ван Бетховена, Ференца Ліста, Фридерика Шопена.

Понеділок, 23.09 \ 12.00. Відкриття виставки «Ґранд-тур. Соломія Крушельницька: українська примадонна світових сцен»

Запрошуємо на презентацію унікальної модульної виставки одного дня в ротонді Парку імені Івана Франка (Львів) у 152-гу річницю від дня народження Соломії Крушельницької.

Вона висвітлює життєвий і творчий шлях славетної української сопрано: її походження та освіту, оперні тріумфи на багатьох сценах чотирьох континентів, співпрацю із видатними композиторами, концертні турне й зв’язок із Батьківщиною, який славетна співачка завжди підтримувала. Реалізацію проєкту здійснено командою Музичного-меморіального музею Соломії Крушельницької та медіахудожником Сергієм Петлюком.

Понеділок, 23.09 \ 13:00. Піша екскурсія “Соломія Крушельницька – львів’янка світової слави

Понеділок, 23.09 \ 19:00. Софія Соловій. До Дня народження Соломії Крушельницької

Відома львівська оперна співачка Софія Соловій виконає найяскравіші та мало відомі твори з репертуару Крушельницької, із якими вона прославилася на весь світ.

Середа, 25.09. 18.00. Лекція Івана Дудича. «Русалка-сирена-оперна Діва: Соломія Крушельницька»

Міфологія об’єднує культури народів світу. В кожній із них ми зустрічаємося з прекрасними істотами, які наділені надприродними голосами, що здатні зачарувати чи підкорити людей. Так ми натрапляємо на образ русалки, котра манить піснями. Згодом він набуває рис сирени, яка змінює риб’ячий хвіст на крила фантастичного птаха. Але й надалі чарує людей піснями.

Чи знаєте Ви, що голос у нас з’явився завдяки тому, що наші предки мали зябра? Є ряд співаків, які володіють не лише одним, а й двома чи трьома регістрами та мають феноменальну провідність нейронів голосових зв’язок? А сьогодні русалки та сирени є серед нас? Дізнайтеся на лекції.

Четвер, 26.09 \ 17.00. Виставка Наталки Бартків «Повернення до Віареджо»

Виставка усуне завісу таємничості над тим, як жила Соломія Крушельницька щодня. Наталя Бартків у мандрах відкрила для себе замилування пейзажами й натюрмортами. Звертаючись до постаті славетної співачки, вона створює серію олійних творів, які показують життя Соломії Крушельницької не лише як оперної прими, а й звичайної людини. Тривалість експозиції – від 26 вересня до 29 жовтня 2024 року.

Субота, 28.09 \ 17:00. Партесні концерти. Лекція музикознавиці Наталії Сиротинської

Запрошуємо на унікальну лекцію львівської музикознавиці Наталії Сиротинської, присвячену партесним концертам – визначному жанру української хорової музики епохи бароко. Партесні концерти відзначаються багатоголосною структурою та особливою експресивністю, що захоплює слухачів духовною глибиною і музичною майстерністю.

Субота, 28.09 \ 21:00. Шедеври фортепіанної музики при свічках. Меланія Макаревич

Неділя, 29.09 \ 19:00 Вечір скрипкової музики в салоні Крушельницької

Запрошуємо на вечір скрипкової музики. Скрипаль Руслан Пащак і піаністка Меланія Макаревич виконають твори видатних композиторів бароко, класицизму й романтизму. На вас чекає подорож крізь епохи, наповнена емоційними мелодіями та витонченою технікою гри.

За інформацією пресрелізу