zastavka

До Всеукраїнського дня боротьби з раком грудей (20 жовтня 2020 року) у Києві проведуть 8-годинний музичний та інформаційний онлайн-марафон «Живи». Жінки-музикантки виконають твори класичної і сучасної музики на підтримку жінок у діагнозі

Марафон транслюватиметься на платформі https://livemarathon.onco-net.com.ua з 12:00 до 20:00

У проєкті візьмуть участь близько 20-ти виконавиць з України, США, Грузії та Німеччини. Серед хедлайнерок – американська піаністка українського походження Надія Шпаченко, електронна музикантка Наталі Берідзе з Грузії, українські скрипальки Мирослава Которович і Богдана Півненко й багато інших. В інформаційних паузах до стріму також долу-чаться пацієнтки, лікарі, активісти й соціологи, щоб обговорити проблеми, з якими найчастіше стикаються жінки в діагнозі. По завершенню марафону в рожевий колір підсвітять три найбільші оперні споруди в Україні – у Києві, Львові та Одесі.

Проєкт також передбачає:

1. Соціологічне опитування Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» жінок, котрі хворіють або перехворіли на РМЗ щодо найбільших проблем, які виникають під час діагностики і лікування раку молочної залози. Результати будуть представлені 20 жовтня та обговорені під час марафону.

2. Прес-конференцію за результатами соціологічного опитування за участі пацієнток, медиків, представників МОЗ, НСЗУ.

Чому цей проект важливий?

Рак молочної залози є найпоширенішою жіночою онкопатологією. Щороку в Україні цей діагноз чують близько 15 тисяч жінок, кожна десята з них помирає протягом першого року. За останніми даними Національ-ного канцерреєстру п’ятирічна виживаність жінок з РМЗ в Україні стано-вить трохи вище 60%, у країнах Європи – понад 85%. Ситуація усклад-нюється пандемією – менше доступу до діагностики і більше ризиків при лікуванні.

Ініційовано ВГО «Разом проти раку» у партнерстві з ГО Inspiration Family та Онкоспільнотою onco-net.com.ua за підтримки Міністерства соціальної політики України, НСЗУ, Національного інституту раку.

Учасниці:

Мирослава Которович – скрипалька / Україна

Богдана Півненко – скрипалька / Україна

Natalie TBA Beridze – електронна музикантка / Грузія

Надія Шпаченко – піаністка / США

Корсун Анна – композиторка / Німечччина / Україна

Юля Ваш – клавесинистка / Німечччина / Україна

Abi Tsai – віолончелістка / США

Монет – поп-співачка / США

Грушковська (Мерцанова) Леоніла – струнний квартет / Україна

Тетяна Мазур (B&B project) – бандуристка / Україна

Кузій-Андрущак Марта – піаніністка / Польща / Україна

Наплекова Анастасія – піаністка / США / Україна

Анжеліна Швачка – оперна співачка / Україна

Графік виступів і повний список учасниць ми анонсуємо ближче до події.

Музикантки дали згоду на участь у стрімі та використання їхніх ко-ментарі у текстах.

Разом із фото коментарі можна завантажити тут – https://drive.google.com/drive/folders/1LysP1rEMXupi1t_B8mqo2-8l6aB6U6A0?usp=sharing

За інформацією пресрелізу